6 дорослих міфів про прищі

Жертви прищів і вугрового висипу знають, як важко привести шкіру в порядок, незважаючи на величезну кількість спеціалізованих продуктів в аптеках. Але для того, щоб очистити шкіру від прищів, потрібно спочатку очистити розум від різного роду міфів, пов'язаних з ними.

6 дорослих міфів про прищі
Міф перший - дієта ніяк не впливає на утворення прищів

У 1960-ті і 1970-ті роки вчені дійсно так вважали, але проведені останнім часом дослідження показали, що дієта впливає на появу прищів. Ризик їх виникнення вищий у тих, хто любить страви з великою кількістю цукру, молочні продукти і нездорові жири, при цьому рідко вживає рибу.

Міф другий - жертвам прищів можна їсти шоколад

Зв'язок між солодкими продуктами і прищами доведена, але неясно, чи відноситься до них шоколад. В принципі будь-яка їжа з високим глікемічним індексом збільшує рівень кортизолу в крові і сприяє появі прищів. Але шоколад вживати можна, якщо в ньому високий вміст какао бобів і менше молока з цукром.

Міф третій - прищі це проблема підлітків

Прийнято вважати, що прищі зникають з віком. Але за даними Американської академії дерматології, прищі спостерігаються у 50% дівчат у віці від 20 до 29, у 35% жінок від 30 до 39 і 26% жінок від 40 до 49. Як ми бачимо, кількість жертв прищів скорочується, але все одно залишається досить помітним.

Міф четвертий - сонцезахисний крем закупорює пори

Існують два типи сонцезахисних кремів: хімічний (поглинає ультрафіолетові промені) і фізичний (що відбиває промені). У хімічному є такі інгредієнти, як оксибензон і авобензон, дійсно дратуючі шкіру. А от фізичні креми з оксидом цинку і діоксидом титану, навпаки, навіть допомагають.

Міф п'ятий - найпотужніші продукти допомагають краще всього

Ключові інгредієнти будь-яких косметичних продуктів для видалення прищів це пероксид бензолу і саліцилова кислота. Однак дослідження показало, що продукти з вмістом пероксиду бензолу в 2,5% нітрохи не менш ефективні, ніж з вмістом до 10%. Хіба що більш потужні крема сильніше дратують шкіру.

Міф шостий - зубна паста ефективна проти прищів

У складі зубної пасти харчова сода, перекис водню, спирт, ментол, ефірні масла і триклозан. Все це може теоретично видаляти прищі. Ось тільки паста створювалася не для шкіри, тому її використання в такому ключі викликає подразнення та висипи. Так що замість однієї проблеми ви отримаєте іншу.