5 фактів про цукор, які ви могли не знати

Лікарі рекомендують вживати не більше 20 г цукру в день жінкам і не більше 36 г - чоловікам. Звичайна банка коли містить не менше 39 грамів, що еквівалентно 10 кубикам. Надмірне споживання цукру не тільки викликає діабет 2 типу, але і надає багато небажаних побічних впливів на ваше тіло.

5 фактів про цукор, які ви могли не знати
1. Він викликає залежність

Цукор викликає викид гормону допаміну в центрі задоволення вашого мозку, тому у багатьох людей формується справжня залежність, що є однією з основних причин дитячого ожиріння.
Дослідники інституту Джеймса Кука з'ясували, що для мишей солодка вода навіть більш приваблива, ніж кокаїн. У людей залежність може бути неусвідомлюваною, але вона часто спонукає нас до купівлі їжі з високим вмістом цукру або ж зловживання десертами.

2. Цукор живить ракові клітини

Надмірне споживання цукру викликає підвищення рівня інсуліну, що веде до більш високого ризику захворювання на рак. Злоякісні клітини використовують більше цукру, але це не єдиний шкідливий ефект. Надмірне споживання цукру призводить до запалень, які, в свою чергу, ведуть до ракових захворювань.

3. Ви можете вживати занадто багато цукру, навіть відмовляючись від десерту

Цукор присутній в найнесподіваніших продуктах, причому в досить великих кількостях. Кетчуп і хліб містять досить багато цукру, як і багато соусів як традиційної, так і міжнародної кухні. Деякі популярні соуси можуть містити до 66 грамів цукру.

4. Цукор так само токсичний для печінки, як і алкоголь

Найчастіше жир, що виробляється печінкою з цукру, оговтується на вашу талію, але іноді він залишається і заподіює тканинам печінки такої ж шкоди, як і алкоголь. Найстрашніше в ожирінні печінки неалкогольного походження те, що йому піддані не лише люди з надмірною вагою. Пошкодження печінки може бути і у тих, хто зловживає цукром, залишаючись при цьому в нормальній формі.

5. Схильність до солодкого може бути спадковою

Деякі люди більш схильні до надмірного споживання цукру і придбання залежності. Генетичні особливості можуть впливати на рівень гормону греліну, який відповідає за напади голоду. Це означає, що люди з природною тягою до цукру повинні бути ще більш обережними.