Чим менше солі, тим менше болить голова

Зменшення кількості солі в раціоні дозволяє знизити інтенсивність головних болів майже на третину. До такого висновку прийшли американські вчені з Університету Джона Хопкінса.

Чим менше солі, тим менше болить голова
Дослідники з Америки з'ясували, що зменшення щоденної дози солі з 9 до 3 г скорочує кількість головних болів на 31%. 3 г солі - це приблизно половина чайної ложки. В біг-маку і порції картоплі фрі з mcdonald's міститься якраз саме така кількість солі. До продуктів, насичених сіллю, відносяться хліб, локшина швидкого приготування, сир, консервовані огірки і пластівці.

На думку експертів, обмеження солі дозволяє домогтися зниження інтенсивності головного болю за рахунок зниження артеріального тиску. При цьому перехід від хворої до здорової дієти не робить ніякого впливу на головні болі. А ось наслідки саме обмеження солі спостерігаються у всіх людей незалежно від початкового рівня артеріального тиску.

Загалом в експерименті взяли участь 400 осіб, яких довільно розділили на дві групи. У першій учасники дотримувалися дієти з низькою кількістю жирів, насиченої фруктами і овочами, а також знежиреними молочними продуктами. У другій учасники перебували на типово західній дієті. Спочатку в обох групах рівень споживання солі зберігався на показнику 9 г в день, і це не відбивалося на кількості головних болів.

Потім всі добровольці стали споживати менше солі (до 3-6 г), і в обох групах головні болі пішли на спад. Зазначимо, що ВООЗ рекомендує не вживати більше 6 г солі в день.