4 напої, які сприяють зниженню рівня холестерину

 

Як відомо, «поганий» холестерин у крові – справа небезпечна: чим вищий його рівень, тим сильніша небезпека розвитку серцево-судинного захворювання. Тому так важливо завжди тримати його в нормі. Зробити це допоможуть прості напої

Зелений чай

Катехіни та інші антиоксидантні сполуки, що містяться в зеленому чаї, допомагають знизити рівень «поганого» холестерину або ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ).

Це підтвердило дослідження, проведене 2015 року вченими на щурах. Гризунам давали питну воду, що містить катехіни та галлат епігаллокатехіну. Через 57 днів експерименту рівень холестерину у щурів двох груп знизився на 14,4% та 30,4% відповідно.

Вівсяний напій

Такі напої, як вівсяне молоко, містять природні стимулятори або бета-глюканати. В день достатньо споживати близько 3 г цих важливих для організму речовин. Вони не лише допоможуть впоратися з «поганим» холестерином, але й нормалізують роботу кишківника, зміцнять серцевий м’яз і захистять шкіру від передчасного старіння.

Томатний сік

У 2015 році вчені провели експеримент, у якому взяли участь 25 жінок нормальної статури віком від 20 до 30 років. Протягом двох місяців вони щоденно випивали 280 мл томатного соку. І після закінчення дослідження у них спостерігалося зниження рівня холестерину. Фахівці пояснюють це тим, що томати багаті на лікопін, ніацин і клітковину, що благотворно позначається на здоров’ї.

Какао

Какао не тільки знижує рівень «поганого» холестерину ЛПНЩ, але й підвищує «хороший», так звані ліпопротеїди високої щільності (ЛПВЩ), які «чистять» судини. Вчені стверджують: для досягнення такого позитивного ефекту достатньо випивати щодня 450 мл цього смачного напою протягом місяця. І радять обирати необроблене какао, а не порошковий шоколад, який містить багато насичених жирних кислот.