5 спецій, які можуть допомогти контролювати рівень холестерину

Високий рівень холестерину є проблемою для мільйонів людей у всьому світі. Це стан, при якому рівень холестерину в крові занадто високий, що може призвести до низки проблем зі здоров’ям, включаючи серцеві захворювання та інсульт.

Хоча ліки та зміна способу життя можуть допомогти, існують також природні засоби, які можуть бути ефективними. У цій статті ми розглянемо п’ять спецій, які можуть допомогти контролювати високий рівень холестерину.

Куркума

Куркума — спеція, яка тисячоліттями використовується в традиційній медицині. Вона містить сполуку під назвою куркумін, яка, як було показано, може зменшити запалення та знизити рівень холестерину. Дослідження показали, що куркумін може допомогти знизити рівень «поганого» холестерину і підвищити рівень «хорошого».

Кориця

Кориця — ще одна спеція, яка, як було доведено, має властивості зниження рівня холестерину. Вона містить сполуки, які називаються коричним альдегідом і коричною кислотою, які можуть допомогти знизити рівень холестерину ЛПНЩ і тригліцеридів (типу жиру, що міститься в крові). Кориця допомагає покращити контроль цукру в крові, що важливо для людей з високим рівнем холестерину, оскільки високий рівень цукру в крові може призвести до підвищення холестерину ЛПНЩ.

Імбир

Імбир — це корінь, який широко використовується в кулінарії та народній медицині. Він містить сполуки під назвою гінгероли та шогаоли, які мають протизапальні властивості. Дослідження показали, що імбир може допомогти знизити рівень холестерину ЛПНЩ і покращити контроль рівня цукру в крові. Крім того, виявлено, що імбир покращує кровообіг, що може допомогти запобігти накопиченню бляшок в артеріях та зниженню ваги.

Чорний перець

Чорний перець містить сполуку під назвою піперин, яка здатна знижувати рівень холестерину. Піперин пригнічує активність ферменту, який бере участь у синтезі холестерину в печінці, і збільшує секрецію жовчних кислот, що додатково сприяє перетравленню та засвоєнню харчових жирів. Чорний перець також містить антиоксиданти та має протизапальні властивості, які можуть захистити від пошкодження, спричиненого вільними радикалами.

Пажитник

Пажитник — спеція, яка широко використовується в індійській та близькосхідній кухні. Він містить сполуки під назвою сапоніни, які сприяють зниженню рівня холестерину. Дослідження показали, що пажитник може допомогти знизити рівень холестерину ЛПНЩ і покращити контроль рівня цукру в крові.

Шуба