11 ознак на нігтях, які вимагають негайного звернення до лікаря

На сайті медичної платформи "Бережи себе" повідомлено, що нігті можуть відображати стан здоров'я всього організму.

Зміни в колірі, формі та загальному стані нігтів можуть свідчити про різні проблеми, і у таких випадках важливо негайно звернутися до лікаря.

Ось деякі ознаки, про які йдеться у повідомленні:

 1. Темна смуга на нігті: Якщо під нігтем з'являється темна смуга, це може бути ознакою меланоми - агресивної форми раку шкіри. Це не означає, що кожна темна смуга є меланомою, але потрібно проконсультуватися з лікарем для визначення діагнозу.

 2. Ніготь відшаровується від пальця: Цей стан називається "оніхолізис" і може бути результатом травми або грибкового захворювання. Лікування залежить від причини і може включати зрізання пошкодженого нігтя або протигрибкові препарати.

 3. Почервоніння та набряк навколо нігтя: Це може бути ознакою інфекції, відомої як "пароніхія". У ранній стадії це може лікуватися антибіотиками та лікувальними ванночками.

 4. Симптом наперстка: Це стан, при якому на нігті з'являються багато дрібних цяток. Це може свідчити про хвороби, такі як псоріаз, атопічний дерматит або вогнева алопеція.

 5. Жовтий ніготь: Жовтіння та потовщення нігтів можуть бути спричинені курінням, використанням червоного лаку без бази, але також можуть бути ознакою різних хвороб, включаючи легеневі захворювання, ревматоїдний артрит або інфекції нігтя.

 6. Смужка вздовж нігтя: Глибока смужка вздовж нігтя часто є безпечним станом, який може виникнути через стрес, травму або вплив лікування хіміотерапією.

 7. "Баранячий ріг" або оніхогрифоз: Це стан, при якому ніготь стає дуже потовщеним та деформованим. Лікування потребує допомоги подолога або дерматолога і залежить від причини, що його спричинила.

 8. "Нігті-ложки" або койлоніхія: Цей стан виявляється у тонких нігтях, які западають донизу, нагадуючи форму ложки. Це може бути ознакою нестачі заліза в організмі, що може бути пов'язано з анемією.

 9. Нігті нагадують пральну дошку: Виступи посередині нігтя великого пальця можуть бути наслідком звички чіпляти кутикулу.

 10. Синдром барабанних паличок: В цьому стані нігті загинаються донизу, а кінчики пальців набрякають. Це може бути спадковим станом або ознакою деяких захворювань, таких як хвороби легень, серця та печінки.

 11. Зміна кольору нігтів: Колір нігтів може бути важливим симптомом для лікарів. Наприклад, синій колір може вказувати на нестачу кисню в крові, білі нігті можуть бути ознакою діабету або захворювання печінки, а жовті нігті можуть свідчити про інфекційні захворювання або проблеми з легенями.

В будь-якому випадку, коли з'являються зміни в колірі, формі або загальному стані нігтів, рекомендується звернутися до лікаря для професійної оцінки та діагностики.

Лікар зможе визначити причину змін та розробити відповідний план лікування, якщо це необхідно.