Проведіть вимірювання тиску негайно: лікар вказала на типову помилку, що її часто допускають жінки

Лікарі підкреслюють важливість для жінок бути в курсі свого артеріального тиску, що може захистити їх від серйозних і потенційно смертельних хвороб. Симптоми високого тиску часто переплутують із стресом, тривогою або менопаузою.

У виданні The Sun акцентують на тому, що жінки повинні підходити до показників свого тиску відповідально. Професор Анджела Маас з Нідерландського Медичного Університету Радбауд наголосила, що серцево-судинні захворювання є головною причиною смертності серед жінок.

За її словами, ризик таких захворювань зростає при нижчому тиску у жінок, порівняно з чоловіками. Вона закликає всіх жінок ретельно стежити за своїм тиском і вимагати лікування, якщо він високий.

Гіпертонія, або високий тиск, ставить додатковий навантаження на судини, серце та інші органи. Нелікувана, вона значно підвищує ризик серйозних проблем зі здоров'ям, таких як інсульти або серцеві напади.

Професор Маас зазначила, що гіпертонія частіше зустрічається у чоловіків до 50 років, тоді як у жінок вона зазвичай починає розвиватися пізніше, коли організм змінюється після менопаузи. Симптоми гіпертонії можуть бути переплутані з менопаузою, тривогою або стресом.

За даними фахівців, гіпертонія в середньому віці представляє більшу загрозу для жінок, ніж для чоловіків того ж віку. Вона також вважається сильним фактором ризику для когнітивних розладів та деменції.

Причому, ризик інсульту зростає при нижчому рівні тиску у жінок, ніж у чоловіків. Високий тиск у жінок трьохкратно підвищує ризик серцевої недостатності, порівняно з дворазовим ризиком у чоловіків.

Професор Маас відзначила, що потрібно провести додаткові дослідження перед внесенням будь-яких змін і рекомендацій щодо лікування. Проте в майбутньому поріг нормального артеріального тиску для жінок може бути знижений у порівнянні з чоловіками.

Додатковими факторами, які можуть спричинити гіпертонію у жінок в старшому віці, є схильність до мігрені в підлітковому віці, два або більше випадки викидня, гіпертонія під час вагітності та прееклампсія.