Як впоратися з розпещеною дитиною — поради психологів

Виховання дітей — одне з найскладніших завдань. Ви хочете дати дитині все краще і оточити безмежною любов'ю, але безумовна материнська любов може її розбалувати.

Якщо малюк починає істерики через дрібниці або коли його вимоги не виконуються, швидше за все, він розпещений. Але погану поведінку не змінити по клацанню. Спочатку потрібно визначити ознаки розпещеності і знайти оптимальний спосіб спілкування, інформує Ukr.Media.

Можливо, ваша дитина останнім часом занадто часто починає істерики. Можливо, вона постійно стогне, а якщо її вимоги не виконуються, починається справжнє пекло. Неслухняні діти забавні і милі, але з дечим змиритися досить складно.

Діти не народжуються розпещеними, але можуть такими стати, якщо отримують все на тарілочці з блакитною облямівкою і ніколи не чують слова "ні". Ваша дитина виросте такою, якою ви її виховали.

Якщо вона розпещена, на це є певні причини. І ось деякі з них:

Ви потураєте її капризам

"Я хочу це! Негайно!" Якщо дитина часто говорить таке, і ви легко поступаєтеся її вимогам, то навіть не помітите, як вона стане розбалуваною. У неї створюється враження, що ви в будь-який момент готові зробити все що завгодно. Якщо так і продовжиться, ви розбалуєте дитину і не дочекаєтеся подяки. Незаслужені подарунки також погано впливають на її ставлення і поведінку.

Ви весь час хочете компенсувати дитині щось

Діти меркантильні, але якщо їх світ обертається виключно навколо "матеріальних цінностей", щось дійсно йде не так. Більшість сучасних батьків зайняті роботою, і згаяний час компенсують дитині подарунками, тим самим роблячи її меркантильною.

Багато хто дає дітям гроші, навіть не навчивши ними розпоряджатися. В результаті дитина починає вимагати все більше, вважаючи, що має право отримати скільки завгодно і коли завгодно. Фінансова свобода — одна з головних причин можливої розбещеності.

Перераховані нижче ознаки допоможуть визначити, чи розпещена ваша дитина. Але ніколи не пізно все виправити і навчити її хорошим манерам.

Вона проявляє неповагу до вас

Якщо дитина не поважає ні вас, ні інших членів сім'ї, велика ймовірність, що вона розпещена.

Вона взагалі не допомагає вам

Якщо дитина відмовляється допомогти вам, навіть коли ви просите, це може бути ознакою розпещеності.

Вона вічно незадоволена

Якщо їй завжди мало, що б ви не подарували, можливо, вона розпещена.

Вона власницьки ставиться до речей

Якщо дитина не любить ділитися своїми речами, можливо, ви її розбалували. Малюкам властиво іноді скупитися, коли мова про іграшки або їжу, але якщо це відбувається постійно, варто навчити її бути добрішою і ділитися.

Дитина грубіянить іншим

Якщо малюк відверто ігнорує вас, коли ви з ним розмовляєте або коли інші просять його щось зробити, це може бути ознакою грубості — ще одна риса розпещеної дитини.

Вона маніпулює вами

Якщо дитина придумує витончену брехню, щоб без зусиль отримати бажане, можливо, вона розпещена. Наприклад, коли обманює, що зробила домашнє завдання, щоб вийти пограти.

Наслідки розпещеності для дітей

Цілком зрозуміло, що ви готові дати дитині все. Але не забувайте, що це може обернутися як проти вас, так і проти неї. Не балуйте дитину, оскільки це може призвести до сумних наслідків:

 • Вона перестане поважати оточуючих;
 • Їй буде складно будувати відносини;
 • Перетвориться в ледаря;
 • Стане меркантильною;
 • Їй буде складно працювати в команді.

Ніхто не любить розпещених дітей, але коли вони стають розпещеними дорослими, це зовсім інша історія.

Як упоратися з розпещеною дитиною

 1. Спочатку поясніть їй, що розпещених дітей ніхто не любить.
 2. Спробуйте позитивний підхід. Будьте ласкаві і ніжні, і ваша дитина буде брати з вас приклад.
 3. Встановіть домашні правила і переконайтеся, що вона їх дотримується. Поясніть наслідки порушення цих правил.
 4. Не вихлюпуйте емоції. Зберігайте спокій при спілкуванні з нею.
 5. Не забувайте відзначати її хорошу поведінку. Якщо за проступки потрібно карати, за гарну поведінку потрібно хвалити. Це мотивує малюка ставати кращим.
 6. Говоріть "ні", коли це необхідно.
 7. Не замінюйте спільний час і любов подарунками.
 8. Не будьте надмірно суворі і надмірно турботливі.
 9. Навчіть дитину самоконтролю.

Виправити поведінку розпещеної дитини складно, але варто спробувати, поки не пізно. З дітьми нелегко, особливо якщо вони розпещені, але терпіння і розуміння допоможуть вам з ними впоратися і навчити добре себе вести.