Як організм сигналізує про те, що існує дефіцит вітамінів

При недостатній кількості певних мікроелементів організм сам починає подавати певні "сигнали".

На початку весни особливо відчувається дефіцит вітаміну. Про дефіцит вітамінів сигналізує наше тіло та тіло. З дефіцитом необхідних мікроелементів можуть розпочатися проблеми зі шкірою, волоссям, нігтями, кістками та травленням.

Вітаміни можуть погіршитись через стрес, забруднення навколишнього середовища та гормональні зміни. Відсутність мікроелементів найкраще визначається завдяки тестуванню, але ви також можете уважніше слухати своє тіло.

Як розпізнати відсутність вітамінів


Безсоння, апатія, дратівливість, нервозність

Дратівливість і нервозність готуються до відсутності вітамінів групи B. Його можна знайти в бананах, яйцях, яловичині, морепродуктах, натуральних йогуртах. Депресивність часто вказує на дефіцит вітаміну D, що підвищує рівень серотоніну - гормону радості. Доцільно ходити на сонці протягом дня і додати продукти, наділені жирами та легкими білками в раціон: яйця, риба, масло, курка, тофу.

Синдром неспокійних ніг

Зазначається, що дискомфорт у ногах пов'язаний зі зниженим рівнем заліза в крові. З дефіцитом варто додати до дієти: яйця, бобові, субсуми, яблука, фіники, гречку, устриці.

Випадіння і ламкість волосся

Це вказує на нестачу заліза та цинку, також для здоров’я волосся необхідні лінолева кислота, альфа-ліноленова кислота та вітамін ніацин (В3). Щоб компенсувати кількість цинку, його слід додати до раціону у вигляді: яловичини, печінки, морепродуктів, моркви, шпинату, гороху, горіхів.

Тріщини в кутах губ або на п'ятках

Вказує на дефіцит вітамінів В2 і В3. Джерело: дріжджі, печінка, бобові, зернові.

Кровоточать ясна

Це може свідчити про відсутність вітаміну С. Цей вітамін допомагає організму зцілити рани та зміцнювати імунітет. Організм людини сам не виробляє вітамін С, тому його слід додати в дієту - у вигляді зелених листяних овочів і уникати цукру.

Поганий зір вночі

Свідчить про нестачу вітаміну А, який необхідний для виробництва родопсину, пігменту в сітківці, який допомагає людині бачити вночі. Щоб компенсувати дефіцит, варто додати до дієти: яйця, риба, субтал, молочні продукти, овочі жовтого та помаранчевого кольору, зелень темного листя.