Морепродукти названі небезпечними для жінок

Ртуть, яка міститься в морепродуктах, може бути причиною розвитку аутоімунних розладів серед жінок дітородного віку. Такий висновок зробили дослідники з Університету Мічигану.

Морепродукти названі небезпечними для жінок
Аутоімунні хвороби розвиваються в той момент, коли власна імунна система людини починає атакувати здорові клітини організму. Серед таких хвороб можна відзначити системний червоний вовчак, ревматоїдний артрит, розсіяний склероз, запальні захворювання кишечника і багато інших недуг. Від всіх цих захворювань страждають приблизно 50 мільйонів жителів США, і велика частина з них жінки, як стверджують дослідники.

"Ми не дуже добре розуміємо, чому у людини розвиваються аутоімунні хвороби, - говорить автор дослідження доктор Емілі Сомерс. - Велика кількість даних випадків не пояснюються чисто генетикою, тому нам здається, що вивчення зовнішніх факторів допоможе зрозуміти, чому аутоімунні захворювання трапляються, і що можна зробити, щоб запобігти їх. В ході нашого дослідження ми встановили, що вплив ртуті може бути одним з основних факторів ризику".

Група дослідників встановила, що такі морепродукти, як риба-меч, королівська макрель і лофолатілус, особливо небезпечні, оскільки містять велику кількість ртуті. Трохи менший рівень вмісту цього металу виявлений у креветках, консервованому тунці і лососі. Велика кількість морепродуктів збільшує небезпеку розвитку імунних розладів, пов'язаних з впливом ртуті серед жінок дітородного віку. Відзначимо, що експерти вважають вживання 340 г морепродуктів в тиждень безпечним для вагітних жінок.