Ці ознаки говорять про те, що ви починаєте закохуватися у нового знайомого, навіть не помічаючи цього

Кожен, хто хоч одноразово відчував стан початку закоханості, напевно помічав, що багато відчуттів у цей період не піддаються контролю.

Дуже часто ми навіть не одразу розуміємо, яке почуття відчуваємо. Приблизно 70-80 % процесів, що відбуваються у психіці людини, є несвідомими і лише 20-30 % ми повністю контролюємо. Наприклад, ми можемо керувати диханням, але більшу частину часу не думати про те, як дихати. Це означає, що у тілі задовго до нашого усвідомлення починають відбуватися важливі процеси: ви ще не зрозуміли, що з вами відбувається, але вже закохані. Як зрозуміти, що ви починаєте закохуватися у людину, ми розповімо далі.

Підвищення витривалості

Несвідоме, набагато раніше за мозок розуміючи, що незабаром буде створена пара, впливає на процеси у тілі і стимулює вироблення гормону окситоцину. Цей гормон ще називають "гормоном любові" або "гормоном прихильності". Він допомагає нам стати витривалішими, що є важливим для людей, які вступають у відносини.

Зміна смакових уподобань і кількості з'їденого

Зазвичай, ми втрачаємо апетит і починаємо менше їсти. Часто трапляється таке, що ми намагаємося за допомогою їжі задовольняти дуже ранні дитячі потреби у відносинах. Тепер, коли у вашому житті з'являється контакт з об'єктом закоханості, необхідність у переїданні зникає. Крім того, зменшення почуття голоду може бути викликане окситоцином, що виділяється у організмі.

Вас припиняє дратувати те, що раніше дратувало

Оскільки несвідома надія, яка пов'язана з новими відносинами, робить навколишній світ не таким незадовільним і ворожим як раніше, ви отримуєте ніби знеболююче. Є дослідження: жінки, які проживали важкі операції, поруч з якими перебував коханий партнер, не відчували біль так, як інші жінки, які перебували без партнера у аналогічній ситуації.

Збільшення або зменшення тривоги

Тривога може бути різною. Ми усі певним чином періодично її відчуваємо. Закоханість може прибрати екзистенціальну тривогу, яка пов'язана з небезпекою життя, але посилити тривогу, яка пов'язана зі злиттям з іншою людиною. У багатьох людей потенційна залежність від партнера у відносинах викликає дискомфорт. Особливо це стосується людей з уникаючим типом прихильності. Такий тип прихильності відзначається у людей, які пережили травматичний досвід у близьких відносинах (у першу чергу, зі своїми батьками). Через страх бути відкинутими їм складно бути люблячими і відкритими, незважаючи на прагнення до емоційної близькості.

Сплутаність думок

Закоханість, що насувається, ніби піднімає старі дитячі почуття і незадоволені потреби у відносинах, контакті з близькою людиною, емоціях, а разом з ними і дитяче мислення затоплює дорослу розважливість. Цей стан не дає зібратися з думками і провокує неуважність. Крім того, тут також задіяні гормони. Наднирники закоханої людини у надлишку виробляють норадреналін, викликаючи у неї почуття ейфорії, яке схоже з відчуттям сп'яніння. Ось чому закоханим складно зберігати розсудливість.

Сни стають більш яскравими

Кохання піднімає багато спогадів і емоцій, які ми старанно витісняли зі своєї свідомості. Об'єкт для кохання не є випадковим, він володіє якостями наших старих об'єктів прихильності і водночас у ньому є щось нове, чого ми несамовито очікуємо. І цей набір якостей оживляє наш психологічний конфлікт, який проявляється у першу чергу у сновидіннях.

Змінюється тіло

Може змінюватися ваш зовнішній вигляд, стан шкіри і волосся, збільшуватися або зменшуватися вага. Якщо у досвіді було насильство, тіло може закриватися, наприклад, набирати вагу незалежно від кількості з'їденого, наче намагаючись таким чином захиститися від загрози. Хтось, навпаки, через кохання стає значно симпатичнішим — тіло стає стрункішим, на щоках з'являється рум'янець, волосся блищить. У такий спосіб несвідоме допомагає нам залучити потенційного партнера. Рухи можуть ставати більш повільними або різкими залежно від попереднього досвіду близькості.

Для когось кохання і нові відносини — це щось прекрасне і радісне, для когось це потенційна загроза. Навчившись слухати своє тіло і сигнали несвідомого, ви зрозумієте, коли і з ким варто зблизитися для подальших відносин. Будьте другом собі і це допоможе вам обрати найбільш доречного для вас партнера.