Через ці дивні причини чоловік може відчути кохання до жінки

Чоловіки можуть закохуватися з досить дивних причин.

Люди, які колись закохувалися, відмінно знають, як складно пояснити, чому нам сподобалася певна людина. І все ж таки психологи постійно проводять дослідження, намагаючись зрозуміти природу цього почуття, інформує Ukr.Media.

Під час вивчення закоханості з точки зору психології експерти з'ясували кілька цікавих фактів. Деякі поширені міфи про те, що приваблює нас у інших людях, були спростовані, інші ж — навпаки, виявилися чистою правдою. Розповідаємо про найцікавіші причини, чому чоловіки закохуються у жінок.

Ви здаєтеся важкодоступною

У 2014 році був проведений експеримент, який підтвердив поширену думку, що чоловіків приваблюють "важкодоступні" жінки. На серії швидких побачень представники сильної статі виявляли набагато більшу цікавість до тих, хто демонстрував абсолютну байдужість, відповідаючи на їх запитання. Однак ці висновки не є універсальними і мають певні особливості.

Зокрема, чоловіки хочуть відчувати зв'язок з жінкою — у контексті експерименту це означало, що вони самі обирали таку жінку своєю партнеркою і цей вибір не був нав'язаним кимось іншим.

Однак дослідники зробили ще один несподіваний висновок: незважаючи на те, що найпривабливішими для чоловіків виявилися відсторонені і холодні жінки, саме вони сподобалися представникам сильної статі найменше. Кохання — дійсно дуже заплутана і дивна річ.

У вас "правильний" вираз обличчя

Коли жінка випромінює щастя і посміхається — чоловікам це подобається. Але у зворотному випадку така схема не працює.

У 2011 році вчені вирішили провести масштабне дослідження, у якому взяли участь більше тисячі осіб. Усім випробовуваним показували фотографії представників протилежної статі і просили оцінити ступінь привабливості цих людей. У результаті чоловіки дали найвищі оцінки тим жінкам, які виглядали щасливими, а найнижчі — тим, які здавалися зарозумілими. Думка жінок, щодо привабливості партнерів, виявилася абсолютно протилежною: горді чоловіки підкорили їх серця, а ось щасливі зовсім не вразили.

Ви багато жестикулюєте

Шукаєте своє кохання? Усе просто — будьте відкритими і не обмежуйте себе у рухах.

Заповніть фізичний простір навколо вас: використовуйте яскраві жести і виразну позу тіла. Дослідники спостерігали за тим, як поводяться люди на швидких побаченнях, і дійшли висновку, що удвічі більший успіх мали ті, хто активно жестикулював порівняно з тими, хто сидів скуто.

Це підтвердилося ще одним експериментом. Одних і тих самих людей сфотографували двічі: на першому кадрі кожен прийняв затиснуту позу, а на другому їх попросили максимально розслабитися і бути відкритими. Потім ці фотографії завантажили у додаток швидких побачень. Цікаво, що сприйняття людини в цілому навіть за фотографією змінювалося залежно від її пози. Фотографії, на яких люди були у впевнених і відкритих позах, отримували більше відгуків, ніж ті, де вони були скутими.

Зовні ви нагадуєте його колишню

Дехто вважає, що у кожного з нас є "свій тип" партнера. Саме жінки схильні покладатися на цю теорію. Але й тут є свої нюанси.

Так, наприклад, згідно з результатами того ж самого дослідження 2011 року, про яке ми говорили вище, жінки і чоловіки зійшлися у тому, що обличчя людей протилежної статі, які чимось нагадували їх попередніх партнерів, здавалися їм привабливішими за інші. І все ж таки, чоловіки дали більш низькі оцінки тим жінкам, які були схожі на партнерок, з якими вони були у відносинах на момент участі у дослідженні.

Ви відповідаєте на його "прохання про увагу", а він — на ваші

Початок і розвиток відносин дуже сильно залежить від реакції партнерів одне на одного і на "прохання про увагу". Цієї точки зору дотримується психолог Джон Готтман, який протягом 40 років вивчає відносини між людьми у парах. Уявіть собі ситуацію: дружина, яка захоплюється орнітологією, помічає гарну пташку зі строкатим оперенням за вікном. Вона милується цим маленьким дивом, намагаючись розгледіти забарвлення трохи краще і вгадати породу. Вона пропонує поглянути на цю пташку чоловікові, який перебуває поруч з нею. Як відреагує на це він? Варіантів безліч. Чоловік може проігнорувати слова дружини або байдуже кивнути їй у відповідь, не відриваючись від перегляду ранкових телевізійних новин. Або, наприклад, він може дійсно звернути увагу на об'єкт, який сподобався його жінці, розділивши її ентузіазм. Не складно вгадати, яка реакція партнера у подібній ситуації зблизить пару, а яка — ні.

Емілі Есфахані Сміт, авторка книг з психології, переконана, що вплив цих (нехай навіть невеликих) реакцій на відносини дійсно величезний. У своїх висновках вона спирається на результати досліджень Джона Готтмана. Він спостерігав за парами кілька років і аналізував те, який ефект на відносини надавали подібні реакції. У тих парах, які розлучилися через 6 років після укладення шлюбу, партнери відгукувалися на "прохання про увагу" лише у 33 % випадків. А у парах, які продовжили жити разом, цей показник становив 87 %.

Ви дуже схожі на нього

Десятки років досліджень абсолютно точно довели, що вже укорінений стереотип, що "протилежності притягуються" — повна нісенітниця. "Партнери, які схожі за багатьма критеріями, такими як тип особистості, з більшою часткою ймовірності зможуть ужитися разом. Це полегшує взаєморозуміння у спільному житті", — говорить Джан Гонзага, автор дослідження пар, які зустрілися на "eHarmony".

Ви довго дивитеся у його очі

Джоан Келлерман, психолог Університету штату Массачусетс, провів такий експеримент: 72 незнайомих одне з одним старшокурсника розбилися на пари і дивилися одне одному в очі по дві хвилини. "Пізніше вони сказали, що за цей час у них наростав потяг до людини, що стоїть навпроти, — розповідає він. — Це свідчить про те, що тривалий зоровий контакт може пов'язати вас з кимось і розпалити почуття до людини, яку ви бачите вперше у житті".

У вас "правильний" запах

Дослідження Університету Південної Каліфорнії показало, що жінкам, які перебувають у стадії овуляції, імпонує запах футболок, які надягали чоловіки з високим рівнем тестостерону. Це легко пояснюється інстинктами продовження роду: такий запах приваблює нас, тому що якщо у представників сильної статі виробляється велика кількість чоловічого гормону, це свідчить про гарну генетику.

Чоловікам теж важливо, як пахне їх партнерка, але вони надають перевагу тим запахам, які гармоніюють з жінкою. Ідеальним вважається запах тіла після душу, а парфум повинен лише м'яко доповнювати цей приємний, чистий і природний аромат.

За деякими параметрами ви схожі на його батьків

Психолог з Сент-Ендрюського університету Девід Перрет та його колеги виявили, що нас приваблюють партнери, які мають той самий колір очей та волосся, який мають наші батьки. Віковий діапазон людей, які нам подобаються, теж нерідко йде корінням у наше дитинство. У дорослому віці ми закохуємося у людей того віку, якого були люди з нашого оточення, коли ми були дітьми.

"Нам вдалося з'ясувати, що жінок, чиїм батькам на момент їх народження було більше 30 років, набагато менше приваблювали молоді люди, ніж зрілі чоловіки, — розповіли автори дослідження. — Уподобання чоловіків у віковому діапазоні жінок були орієнтовані на вік їх власної матері, але не батька — і це мало значення лише у тривалих серйозних відносинах".

Ви виглядаєте так само або трохи менш привабливо, ніж він

У 1996 році був проведений експеримент, під час якого спочатку усім учасникам давали оцінку їх фізичної привабливості, а потім у випадковому порядку підбирали кожному пару. Потім усіх учасників запитали, наскільки вони були задоволені тим, як відбулися їх побачення. Ті люди, які мали високу оцінку привабливості, були більш різкими і суворими у своїх висновках (навіть якщо їх партнер мав однакову з ними оцінку). Чим краще виглядав їх співрозмовник на побаченні, тим менше вони були задоволені тим, як усе відбулося.

Але це стосувалося лише по-справжньому дуже привабливих людей. Для більшості з нас все ж таки важливіше, щоб ми зі своїм партнером були однаково гарними.