Кілька порад, які допоможуть вам перемогти свого опонента у суперечці

Перемогти у суперечці не настільки вже й складно.

Суперечки — невіддільна частина нашого життя. Як навчитися полемізувати коректно, не ображаючи себе і свого опонента, ми розповімо вам далі, інформує Ukr.Media.

Поставлена мета, мова тіла, емоційна стабільність — у питанні суперечок значення мають навіть, здавалося б, незначні деталі. Вміти здобувати перемогу хочеться усім, але тільки одиниці можуть робити це гарно, коректно і не переходячи на особисті образи. Відомо, що у суперечці народжується істина — боятися або уникати полеміки не варто, а ось вивчити прийоми, які допоможуть вийти з подібних обговорень переможцем, бажано. Розбираємося у цьому питанні разом.

Спостереження

Спочатку займіть позицію спостерігача. Найчастіше суперечка йде за певним сценарієм: є активна сторона, яка лідирує, і є більш пасивна сторона — жертовна, що виправдовується. Може здатися, що краще зайняти агресивну позицію, проте насправді жодна з цих ролей не допоможе здобути перемогу — найважливіше бути спостерігачем. Потрібно включитися у розмову рівно тоді, коли опонентом будуть висловлені усі аргументи, якими ви і зможете оперувати.

Рапорт

Конструктивні суперечки повинні вестися таким чином, щоб сторони не ставали противниками — пам'ятайте, ви не прагнете довести щось опоненту, ви хочете знайти правду, істину. З цією метою варто використовувати не тільки слова, а й елементи невербального рапорту: позу, міміку, жести. Ви можете скористатися мовою тіла, щоб вибудувати комунікацію і встановити контакт.

Мета

Постановка мети дозволить не втратити нитку розмови під час суперечки і спрямувати бесіду у потрібне русло — дотримуючись спочатку встановленої задачі, ви зможете контролювати полеміку і не втрачати часу даремно.

Перед тим, як вступити у діалог, подумайте, яку мету ви переслідуєте — якщо ви щиро хочете прийти до консенсусу і вирішити спірну ситуацію, відштовхуйтеся від цього. У тому випадку, якщо ви просто хочете довести щось своєму опоненту, замисліться, а чи варта гра свічок?

Емоційний стан

Звичайно, тривожна або істерична поведінка під час переговорів не зіграє вам на руку — відчувши вашу емоційну нестабільність, опонент зможе використати це проти вас. Спробуйте заспокоїтися — ваше мовлення повинне бути спокійним, а дихання рівним. Можна увімкнути свою уяву і уявити себе на кілька секунд у приємному і затишному місці — це допоможе зняти напругу і повернутися до конструктивного діалогу.

Аргументація

Вступаючи у суперечку, ви повинні бути підготованими і оперувати виключно фактами. Людина, що не володіє достатньою доказовою базою і необхідними знаннями про предмет обговорення, не зможе донести до опонента свою думку, спираючись виключно на емоції — вступати у діалог у цьому випадку просто немає сенсу.

Психогеографія

Ще один важливий момент — те, як ви розташувалися під час суперечки. Не варто сідати навпроти опонента — таке положення буде говорити про те, що ви готові до конфронтації, що лише підвищить градус напруженості і спровокує негативний розвиток подій. Сідайте праворуч, якщо хочете бути лідером, і ліворуч, якщо хочете бути "сірим кардиналом".

Стратегія

Продумувати стратегію поведінки, план, варто виходячи не зі своїх можливостей, а виходячи з цінностей, переконань і принципів вашого опонента. Відповідно, тільки детально вивчивши вашого співрозмовника, ви зможете вибудувати грамотну і виграшну стратегію. Не вивчити вашого супротивника — велика помилка, яка знизить ваші шанси на перемогу і не дозволить досягти поставленої мети.