Поради батькам, які зневірилися нагодувати дитину

Звичайно, ми тепер всі знаємо про харчове насильство і неприпустимість змушувати дитину їсти і тим більше карати за нез'їдене.

Але іноді руки просто опускаються: вона знову не їсть! Що робити, якщо саме ваша дитина — малоїжка? У нас є кілька порад, інформує Ukr.Media.

Залучайте дитину до готування

Як тільки дозволить вік, залучайте малюка до вибору продуктів, до обговорення процесу і навіть до самого готування. Ми завжди з великим інтересом і ентузіазмом ставимося до того, в приготуванні чого брали участь — і діти не виняток.

Створіть ілюзію вибору

Відмовитися навідріз набагато складніше, якщо є вибір. Не пропонуйте дитині їсти, просто запропонуйте вибрати, що саме варто приготувати на вечерю або обід? А що взяти в якості гарніру?

Будьте обережні з новими стравами

Діти — найбільші консерватори на світі. Протягом кожного дня їм доводиться дізнаватися стільки багато нового і навчатися такій кількості нових навичок, що вони обома руками тримаються за все знайоме і звичне. У тому числі і за їжу. Якщо ви хочете внести в меню нову страву, обов'язково спочатку подавайте її разом з чимось знайомим і звичним.

Дайте дитині час

Часто діти відмовляються від їжі, тому що занадто схвильовані грою, перезбуджені і просто не готові переключитися на процес поглинання їжі. Щоб цього уникнути, попереджайте їх про наближення обіду — приблизно за 15-20 хвилин.

Намагайтеся дотримуватися розкладу

Діти не лише консерватори, більшості з них дуже подобається передбачуваність, так як створює відчуття безпеки і захищеності. Якщо у вашому будинку сніданок, обід і вечеря будуть починатися в той самий час, дитину буде простіше нагодувати. До речі, звичка їсти в одному і тому ж місці, всією сім'єю також сприяє почуттю стабільності і захищеності, яке дуже важливе для нормального розвитку малюка.

Не перетворюйте обід або вечерю в стрес

Чим більше напруги під час їжі, тим менше шансів, що дитина з'їсть те, що у неї в тарілці, або взагалі зацікавиться вечерею або обідом. Встановіть правило: що б не відбувалося, під час їжі ніхто нікого не лає, не сперечається і не свариться. Постарайтеся не лаяти дитину за порушення етикету або правил поведінки за столом, а також утримайтеся від докорів на адресу інших членів сім'ї.