Дієта чи спорт: що важливіше для схуднення?

Дієта та спорт – це два наріжні камені ефективного схуднення. Без них втрата зайвих кілограмів залишиться далекою мрією. Але що з них важливіше? Адже ми маємо і скоротити споживання калорій, і збільшити їх витрату, пише Жіночий світ.

Здорове харчування складає основу і схуднення, і здорового способу життя загалом. Те, що ви їсте, має більший вплив на організм, порівняно з вашими тренуваннями. Навіть якщо ви не займаєтесь спортом, ви легко можете змінити склад тіла, харчуючись правильно та своєчасно. Обмежте щоденне споживання калорій, щоб створити дефіцит калорій, включайте більше білка у свій раціон і будьте обачними, споживаючи жири та вуглеводи. Ці прості кроки допоможуть вам легко скинути кілька кілограмів.

Усі калорії наше тіло одержує з їжі та напоїв. Якщо ви тренуєтесь, але не контролюєте споживання калорій, ви спалите лише частину енергії, яку отримали разом з їжею протягом дня. Базальний метаболізм забирає 60-80% енергії, яку отримує організм, близько 10% витрачається на перетравлювання їжі і тільки 10-30% калорій згорає під час фізичної активності.

Чи значить це, що потрібно відмовитись від тренувань? Коли ми говоримо про схуднення, 80% успіху – це харчування, а 20% – це вправи. Звісно, ви можете схуднути, дотримуючись лише дієти, та фізичні вправи мають ряд важливих переваг для здоров’я. Перш за все, це допоможе вам спалити більше калорій і пришвидшить процес схуднення. По-друге, це допоможе тонізувати м’язи та наростити м’язову масу. Окрім цього, щоденні фізичні вправи допомагають покращити здоров’я серця, підняти настрій та зміцнити кістки. Навіть загалом, якщо ви не збираєтеся худнути, ви повинні приділяти вправам середньої інтенсивності щодня по 30-40 хвилин.

Вправи важливі для кожної людини для збільшення сили та еластичності м’язів. Незважаючи на те, що дієта є більш важливою, коли мова йде про скидання зайвих кілограмів, ви повинні включити в свій розпорядок дня певні фізичні навантаження. Навіть прості біг, йога або ходьба можуть бути корисними. Все залежить від того, що вам комфортно. Важливою є лише регулярність. Крім дієти та фізичних вправ, впливають на втрату ваги і ваш спосіб життя та режим сну. Отже, якщо ви хочете швидко схуднути, вам доведеться врахувати всі ці фактори.1