7 поширених помилок при догляді за нігтями, яких варто уникати

Попри поширену думку, догляд за нігтями – це не данина моді та стилю, а важлива частина особистої гігієни. Під чистими та обробленими нігтями не накопичується стільки мікробів.

Регулярний манікюр не лише допомагає підтримувати правильну форму нігтів, а і зміцнює їх самих та шкіру навколо них, пише Жіночий світ з посиланням на News 18.

Однак, важливо доглядати за нігтями правильно, щоб уникнути травм та інфекцій. Ось кілька типових помилок, яких варто уникати, коли ви робите собі манікюр:

Підстригання сухих нігтів. Сухі нігті твердіші, тож їх може бути важче стригти. Тому ви можете підстригати нігті нерівно чи надто глибоко. Намагайтесь замочувати нігті у воді на кілька хвилин перед підстриганням.

Надання нігтям неприродних форм. Коли ви вирізаєте та підпилюєте нігті у загострену, мигдалеподібну, квадратну чи іншу форму нігті можуть ослабнути. Слабкі нігті часто тріскають та ламаються. Тому обрізайте нігті рівно від одного кінця до іншого, а потім надайте їм трохи заокругленої форми за допомогою пилочки.

Зрізання кутикули. Кутикула – це тонка смужка шкіри, що знаходиться біля нігтьового ложа. Вони захищають корінь нігтів і запобігають потраплянню мікробів всередину. Тому видалення кутикули збільшує ризик інфекцій. Замість того, щоб зрізати кутикулу, відсуньте її назад за допомогою спеціального інструмента і виріжте відмерлу суху шкіру навколо неї.

Підпилювання у двох напрямках. Нігті мають волокнисту структуру, тому вони можуть тріснути під час підстригання. Такі тріщини сильно ослаблюють нігті. Підпилювання – це важливий етап манікюру, який робить їхні краї рівними та гладенькими. Якщо підпилювати нігті в різних напрямках, вони можуть тріснути та стати більш ламкими. Тому підпилюйте нігті тільки в одному напрямку.

Використання спільних з іншими людьми інструментів. Якщо ви все ж таки мусите це робити з якихось причин, завжди дезінфікуйте інструменти за допомогою спиртового розчину перед використанням. Це зменшує шанси занести інфекцію.

Нехтування зволоженням. Обрізання або підпилювання нігтів може змусити їх втрачати вологу, роблячи їх зневодненими. З віком нігті стають сухішими, і можуть стати твердими і втратити свою гладку текстуру. Щоб захистити нігті від висихання, завжди наносите зволожуючий крем для рук після зрізання нігтів і обережно втирайте його в нігті та кутикулу.