Знайдено натуральні добавки для зниження «поганого» холестерину

Надлишковий холестерин може накопичуватися на стінках кровоносних судин, утворюючи «бляшки», які звужують внутрішні стінки судин. Приплив крові до серця може бути обмежений, що призводить до серцево-судинних захворювань. Експерти знайшли простий спосіб зниження холестерину натуральними екстрактами.

Департамент продовольства і харчування урядового автономного коледжу для дівчаток Камла Раджа в Індії досліджував вплив лляного насіння на організм людини. Вчені відібрали 50 випробовуваних, у яких був високий рівень холестерину. Потім пацієнтів випадковим чином розділили на дві групи: контрольну та експериментальну. Ті, хто був у контрольній групі, отримували плацебо, тоді як експериментальна група отримувала 30 г обсмаженого порошку лляного насіння протягом трьох місяців. Протягом усього дослідження групам призначалися аналогічні дієтичні рекомендації, передає UKRHEALTH.

Споживання меленого лляного насіння знизило рівень “поганого” холестерину, що викликає захворювання, і збільшувало кількість «хорошого» холестерину, який в нормі присутній в кожному організмі.

Дослідники з Novartis Consumer Health в Німеччині вивчили вплив іншого екстракту на рівень холестерину. Це добавка з артишоку.

Для наукового експерименту вони набрали 143 дорослих добровольця. Результати показали, що люди, які приймали екстракт артишоку, показали поліпшення рівня холестерину в крові в порівнянні з групою плацебо. Так, рівень “поганого” холестерину знизився на 22,9% в групі вживали артишок за призначенням лікарів.