Як швидко та безпечно розморозити курку

Чи є вади у замороженого курячого м’яса? Це, хіба що, процес розморожування.

Згадайте, як колись мама просила вас розморозити курку перед її приходом з роботи, а ви про це забували. Але — о, диво! — мама якось умудрялася розморозити її за короткий час і на вечерю ви смакували готову страву. Звісно, найкраще розморожувати м’ясо у холодильнику, але якщо треба зробити це швидко, то існує кілька перевірених способів.

Ось посібник з розморожування курки «для чайників».

Найкращий спосіб розморожувати курку

Найкращий спосіб розморожувати курку — в холодильнику, оскільки це не змінить текстуру та не вплине на ріст бактерій.

Перш ніж помістити в холодильник, покладіть заморожену курку на тарілку або в каструлю, щоб сік та вода не потекли на інші продукти. Чим більший шматок м’яса ви берете, тим довше часу знадобиться на розморозку. Цілій курці може знадобитися до 2 днів у холодильнику. Груди або стегна без кісток і шкіри відтануть протягом 24 годин.

Чи можна повторно заморозити курку?

Якщо ви розморозили м’ясо в холодильнику і не маєте можливості його приготувати, сміливо кладіть до морозилки. Зверніть увагу, що при цьому структура м’яса може постраждати.

Розморожування на водяній бані

Спосіб розморозки на водяній бані рекомендується лише для шматочків курки, а не для цілої тушки.

Помістіть курку в герметичний пакет. Це запобігає зміні текстури курки і забезпечує надійне утримання курячого соку.

Наповніть велику миску або каструлю прохолодною водою, а потім помістіть туди курку в пакетах. Змінюйте воду кожні 30 хвилин. Розморожування курки на водяній бані займе від 2 до 3 годин, в залежності від розміру. Розморожену на водяній бані курку можна повторно заморозити.

Розморожування в мікрохвильовій печі

Якщо треба розморозити м’ясо дуже швидко, доведеться скористатися цим способом. Але відтавання в мікрохвильовій печі може висушити зовнішні частини курки. Не розморожуйте в мікрохвильовій печі цілу курку, а лише дрібніші частини (в ідеалі — без кісток).

Вийміть курку з упаковки та покладіть її на посуд для мікрохвильової печі. Скористайтеся режимом «Розморожування», перевіряйте м’ясо кожні дві хвилини. Готуйте курку відразу після розморожування в мікрохвильовій печі. Тепла внутрішня температура курки, яку розморозили в мікрохвильовій печі, сприятлива для розвитку бактерій, тому її потрібно готувати відразу.

Не заморожуйте повторно розморожену в мікрохвильовій печі курку.

Два секретних хаки для відтавання

Хак № 1: Скороварка. Так, ви можете приготувати заморожену курку в ній. Застереження: ви повинні насправді готувати курку, а не просто розморожувати.

Хак № 2: Су-від. Якщо ваша курка знаходиться в пакеті для приготування су-від, ви можете приготувати її прямо з морозильної камери. Це абсолютно безпечно.

Декілька основних правил розморожування

Не розморожуйте курку за кімнатної температури. Це сприятливе середовище для розмножування бактерій.

Не розморожуйте курку в теплій або гарячій воді. Це оаза для бактерій.

Не готуйте курку на плиті або в духовці, не розморозивши її. Міністерство сільського господарства США каже, що це безпечно, але краще не ризикуйте. Адже ви можете отримати приготовану зовні та сиру всередині курку.

Shuba