Синусит: 4 найкращих домашніх засоби

Якщо у вас інфекція носових пазух, ви можете спробувати різні домашні засоби, які позбавлять вас від симптомів.

Інфекції носових пазух або синусит - одна з основних причин відвідування лікаря в Україні і в світі, а також одне з найпоширеніших захворювань, що вимагають призначення антибіотиків.

Однак багато інфекції носових пазух проходять самостійно, без антибіотиків. Якщо у вас інфекція носових пазух, ви можете спробувати різні домашні засоби, які позбавлять вас від симптомів. Ось що вам потрібно знати.

Що таке синусит?

Синусит-це медичний термін, що позначає запалення порожнин носових пазух, розташованих на щоках і по обидві сторони від носа. Запалення затримує слиз в пазухах, перешкоджаючи природному перетіканню слизу з задньої стінки горла в шлунок.

Коли це викликано бактеріями або вірусами, це називається інфекцією носових пазух. Однак синусит також може бути викликаний хронічною алергією або поліпами в носі.

Загальні симптоми інфекції носових пазух включають:

  • Біль і тиск навколо чола, очей, носа і щік
  • Густі виділення з носа
  • Зниження нюху і смаку

Більш серйозні симптоми можуть бути такими:

  • Температура вище 38
  • Пухлина очей
  • Нудота і блювота

Якщо ви відчуваєте ці серйозні симптоми, вам слід звернутися за медичною допомогою.

Якщо ваші симптоми не є серйозними, наступні домашні засоби можуть бути всім, що вам потрібно, щоб полегшити біль і тиск при інфекції носових пазух.

Теплий компрес

Прикладіть теплий вологий рушник або мочалку до носа, щік і очей, щоб полегшити біль в носових пазухах, відкривши носові ходи і розріджуючи слиз. При необхідності ви можете спробувати робити це до 20 хвилин за раз.

"Хоча немає ніяких наукових досліджень, що показують ефективність цього методу, якщо хтось відчуває, що теплий компрес забезпечує їм симптоматичне полегшення, не обпалюючи шкіру, у що б то не стало, зробіть це", - говорить Ральф Абі Хашем, доктор медицини, доцент хірургії голови та шиї та комунікаційних наук в медичній школі Університету Дьюка.

Купуйте зволожувач

Зволожувачі зволожують повітря, що допомагає зменшити запалення і відкрити носові проходи. За словами Абі Хачема, для того, щоб зволожувач був найбільш ефективним, його слід розміщувати якомога ближче до вас в тій же кімнаті, щоб він міг доставляти вологу в вашу носову порожнину.

Також важливо тримати зволожувач повітря в чистоті, щоб запобігти скупченню бактерій і грибків в резервуарі і їх викид в повітря, що може викликати проблеми з легенями. Щоб очистити зволожувач, дотримуйтесь інструкцій виробника. EPA рекомендує щодня спорожняти резервуар і сушити всі поверхні зволожувача.

Дихайте парою

Як і у випадку зі зволожувачем, вдихання гарячої вологої пари може допомогти відкрити носові проходи і зменшити біль і тиск. Ви можете зробити це двома основними способами:

Для парової терапії ви можете просто прийняти гарячий душ і вдихнути пар. Інший метод-накрити голову рушником і вдихати пар з таза з гарячою водою протягом приблизно 10 хвилин до чотирьох разів на день.

Однак у статті 2012 року в британському журналі загальної практики зазначається, що цей метод не має доведених переваг і може призвести до опіків, особливо у дітей.

Інший варіант-використовувати паровий випарник, який використовує електрику для нагрівання води і створення пари.

"Якщо у вас дуже густий слиз, він може стати більш рідким", - говорить Абі Хашем. "Ви повинні розмістити його відносно близько до себе, а не в одній кімнаті, коли ви знаходитесь в іншій кімнаті".

Забороняється використовувати парові випарники поруч з дітьми або домашніми тваринами, так як вони можуть бути ошпарені парою або гарячою водою, якщо він перекинеться.

Пийте багато води і досить відпочивайте

"Я рекомендую пити багато води, тому що вона розріджує слиз", - говорить Абі Хашем. Хоча немає жодних доказів щодо найбільш ефективної кількості, він рекомендує пити щонайменше вісім склянок води щодня.

Ви також можете спробувати пити гарячі рідини, такі як чай або суп, щоб тимчасово полегшити симптоми. Але вам слід уникати вживання алкоголю, так як він зневоднює і може погіршити закладеність рідини. Якщо ви приймаєте антибіотик від інфекції носових пазух, вживання алкоголю може посилити побічні ефекти, такі як розлад шлунка і сонливість.

Також важливо спати від семи до дев'яти годин щоночі, щоб допомогти вашому тілу відпочити і відновитися. "Ви хочете висипатися і слідувати нормальному циклу сну, щоб всі гормони у вашому тілі максимально використовували функцію вашої імунної системи", - говорить Абі Хашем.

Главред