Чим промивати ніс при нежиті: домашні рецепти

Чим промивати ніс при нежиті? Це питання стає особливо актуальним під час сезонних спалахів ГРВІ. Найчастіше прості промивання порожнини носа дозволяють позбутися від риніту без допомоги медикаментозних засобів. Деякі люди вважають, що краще просто закапати в ніс краплі, ніж промивати ніс при нежиті, але це не так: регулярні промивання видаляють слиз і частину бактерій і вірусів з носа, не пересушують слизову і знімають закладеність. Без промивання не обійтися і при використанні лікарських препаратів, адже для отримання необхідного ефекту краплі або мазь необхідно наносити на чисту слизову оболонку.

Чим промивати ніс при нежиті: домашні рецепти

Як правильно промивати ніс
Існує кілька способів промити ніс. Найпростіший з них - це набрати в долоню розчин для промивання, втягнути рідину через ніс і виплюнути. Процедуру необхідно повторити кілька разів, а в кінці видалити залишки розчину і слизу з порожнини носа.

Також можна промивати ніс з допомогою шприца, гумового балончика з м'яким наконечником або звичайного заварника. Розчин необхідно обережно вливати по черзі в кожну ніздрю. При цьому рідина стікає по задній стінці носоглотки, одночасно промиваючи і мигдалини.

Перш, ніж промивати ніс при нежиті, необхідно переконатися, що у вас немає протипоказань до цієї процедури. Такими є непрохідність носових ходів, кровотечі, перелами кісток і хрящів носа. Маленьким дітям також не рекомендується промивати ніс: через анатомічні особливості будови носоглотки у малюків ризик потрапляння інфекції в середнє вухо досить високий, тому для дітей досить піпеткою закапати кілька крапель розчину і потім маленькою грушею видалити слиз.

Чим краще промивати ніс
Сьогодні, при достатку різноманітних препаратів, проблеми, чим промивати ніс при нежиті, не виникає. Але дуже багато людей з найрізноманітніших причин віддають перевагу домашнім рецептам.

Найчастіше для промивання використовують розчин кухонної солі. Приготувати 0,9% розчин не складно - достатньо в літрі теплої води розчинити 9 грам солі. Можна використовувати морську сіль або додати 2-3 краплі йоду. Такий розчин потрібно використовувати відразу, так як йод швидко випаровується.

Добре зарекомендував себе розчин соди з сіллю і йодом: по половині чайної ложки солі і соди, 2-3 краплі йоду розчинити в склянці теплої води. Однак цей склад рекомендується використовувати тільки дорослим. Для дітей старше 3-х років для промивання носа використовують відвари трав - ромашки, череди, шавлії.