Як поліпшити пам'ять: названі прості способи

Ми живемо у світі безперервної, цілодобової інформації, але саме пам'ять відіграє важливу роль у нашому житті як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.

Якщо вам цікаво, як поліпшити пам'ять, використовуйте природні та ефективні способи зробити це, повідомляє Главред.

1. Медитуйте

Ми живемо в світі безперервної, цілодобової інформації. Це схоже на водоспад, який нескінченно вливає новини, дані, факти і цифри в нашу свідомість.

На жаль, наш мозок не призначений для сприйняття такої величезної кількості інформації. Тому не дивно, що більшості людей складно запам'ятовувати інформацію і згадувати деякі речі.

Навіть якщо ви вважаєте, що у вас хороша пам'ять і Вам зручно виконувати кілька завдань, ви також будете усвідомлювати, що ваш мозок може обробити за один раз не так багато інформації. Дослідження показують, що чим більше інформації та відволікань Ви отримуєте, тим важче переносити інформацію в довготривалу пам'ять.

На щастя, медитація може допомогти.

Навіть якщо ви просто медитуєте по 10 хвилин в день, ви підвищите свою здатність зосереджуватися, що, в свою чергу, допоможе вам запам'ятовувати важливі факти.

Хоча будь-яка кількість медитації допоможе поліпшити вашу пам'ять, одне дослідження показало, що "8, а не 4 тижні короткої щоденної медитації знизили негативний настрій і поліпшили увагу, робочу пам'ять і пам'ять впізнавання, а також знизили показники тривожності".

Тому, якщо ви шукаєте максимальну користь, спробуйте дотримуватися практики медитації як мінімум 8 тижнів.

Однак для медитації не потрібно просто закривати очі і сидіти в позі лотоса. Деякі люди вважають за краще просто прогулятися на природі. Це прояснює і заспокоює їх розум, але при цьому дає дуже важливий імпульс їх зосередженню.

2. Висипайтеся як слід

Якщо ви недосипаєте або погано спите, то, швидше за все, ви погано запам'ятовуєте. Це тому, що сон і пам'ять тісно пов'язані.

Якщо у вас напружене життя і ви регулярно не висипаєтеся, це негативно позначиться на ваших когнітивних здібностях, включаючи пам'ять.

Вам потрібно як мінімум сім-дев'ять годин сну на добу. Якщо ви будете спати таку кількість годин регулярно, то вже через кілька днів ви помітите відчутне поліпшення своєї здатності запам'ятовувати і згадувати речі.

Підтримувати правильний цикл сну не завжди легко, але якщо ви дбаєте про поліпшення своєї довгострокової і короткострокової пам'яті, то дуже важливо, щоб ви спробували отримати хоча б рекомендовану кількість сну щоночі.

3. Випробуйте свій мозок
Коли ви в останній раз тренували свій мозок? Мова про кросворди, судоку і ігри на запам'ятовування.

Щоб розширити свій банк пам'яті і зробити спогади точними, вам потрібно постійно кидати виклик своєму мозку.

Програми для тренування мозку-суперефективний спосіб зробити це. При регулярному використанні деякі програми можуть поліпшити вашу концентрацію, концентрацію уваги, здатність вирішувати проблеми і поліпшити пам'ять.

Робота зі своїм мозком зміцнить ваші нейронні шляхи і поліпшить ваші розумові здібності.

4. Робіть більше перерв

Якщо ви хочете дізнатися, як поліпшити пам'ять, регулярні перерви - найкращий спосіб зберегти продуктивність, творчий підхід і готовність до нових можливостей. Це також найкращий спосіб дізнатися нову інформацію.

Зазвичай при вивченні великої кількості нової інформації більшість людей витрачають години на її читання, намагаючись якомога швидше вивчити і запам'ятати зміст. На жаль, вони дещо упускають.

В одному дослідженні 2011 року, проведеному в Університеті Іллінойсу, зроблено висновок про те, що"мозок створений для того, щоб виявляти зміни і реагувати на них... а тривала увага до одного завдання насправді заважає виконанню".

Це засноване на так званому "декременті пильності". Це стосується багатьох речей. Наприклад, ми часто не помічаємо, як одяг торкається нашого тіла, тому що наш мозок звикає до цього відчуття. Однак, переодягнувшись, ви, швидше за все, помітите різницю в текстурі і температурі на кілька хвилин.

Коли ви робите перерву в запам'ятовуванні інформації, це перенаправляє вашу увагу і енергію, що в цілому призводить до підвищення концентрації.

Це схоже на фізичні вправи. Ви б не стали посилено тренуватися чотири години поспіль. Замість цього ви будете робити регулярні перерви, щоб дати легеням, серцю і м'язам достатньо часу для відновлення. Недотримання цього правила призведе до м'язових спазмів і перенапруження.

Загалом, робіть регулярні перерви при вивченні нової інформації.

5. Вивчіть новий навик

Участь у значущій і цілеспрямованій діяльності стимулює розум. Він також знижує стрес і покращує здоров'я і благополуччя.

Очевидно, що вивчення нових навичок дає вам стимул, концентрацію і те, до чого потрібно прагнути. Ваш мозок любить вчитися, і ви повинні використовувати це, завжди шукаючи нову інформацію. Коли навчання стає звичкою, ви виявите, що ваша здатність запам'ятовувати і згадувати речі без зусиль також стає звичкою.

6. Почніть тренуватися

Якщо ви ще не тренуєтеся регулярно, ось ще одна причина для цього:

Вправи по 20-30 хвилин три рази на тиждень поліпшать вашу довготривалу пам'ять.

Регулярні фізичні навантаження збільшують кровотік у вашому тілі і постачають мозок додатковим киснем і поживними речовинами.

Дослідження показали, що навіть якщо у вас мало часу, щоденні 60-секундні вправи високої інтенсивності пропонують багато переваг більш тривалих тренувань.

7. Їжте більш здорову їжу

Їжа, яку ви їсте, допомагає визначити здатність вашого мозку зберігати і запам'ятовувати інформацію. Погана дієта (наприклад, нездорова їжа + газована вода) шкодить не тільки вашому фізичному, але і психічному здоров'ю.

На щастя, є кілька продуктів, які особливо корисні для вашого мозку і пам'яті. До них відносяться: чорниця, селера і темний шоколад. Але будь-які фрукти, овочі або продукти з високим вмістом антиоксидантів матимуть позитивний вплив на ваш мозок і пам'ять.

Продукти з високим ступенем переробки і продукти, багаті цукром, негативно впливають на Вашу пам'ять. Це пов'язано з тим, що вони не містять поживних речовин у вашому мозку, що призводить до розумової втоми.

Якщо ви хочете поліпшити своє психічне здоров'я, їжте і пийте більше натуральних і цілісних продуктів.