Онколог перерахувала кращі продукти для оздоровлення кишечника

Серед кращих продуктів для оздоровлення кишечника лікарка виділила джерела пробіотиків і пребіотиків, котрі ефективно поліпшують його мікрофлору.

Лікар-проктолог, онколог, хірург Олена Смирнова розповіла в своєму Instagram-акаунті, які продукти є кращими в справі поліпшення травлення, оздоровлення мікрофлори кишечника, його перистальтики, профілактики запалення і колоректального раку.

Пробіотики. Постачальниками пробіотиків (живих бактерій) є натуральний йогурт, кефір, ряжанка, сир, перерахувала медик. При відсутності непереносимості ці продукти можна щодня вживати в кількості до 200 грамів, пояснила Смирнова.

Пребіотики. Вони служать їжею пробіотикам, допомагають їм розмножуватися в кишковому тракті. До пребіотиків відносяться речовини інулін, клітковина, омега-3, лактулоза, аміноксилоти. Їх кращими джерелами є висівки, фрукти (груші, яблука, сливи, банани), овочі (капуста, кукурудза, квасоля, часник, спаржа), молочні продукти.

Цільнозернові продукти. Коричневий (бурий) рис, гречка, булгур, кукурудза, цільні овес, пшениця, жито також відносяться до числа кращих продуктів для оздоровлення кишечника, констатує онколог. За словами лікарки, вони містять найкорисніші для підтримки імунної системи компоненти-клітковину, складні вуглеводи, білок.

Чайний гриб. Його склад відрізняється наявністю цінних ферментів, поліненасичених жирних кислот, пробіотиків. Продукт відноситься до групи ферментованих, куди входить і квашена капуста. Її споживання також приносить багато користі кишечнику, травленню

Броколі. Овоч знижує запалення в шлунково-кишковому тракті, запобігає гастрит, що викликається бактерією Хелікобактер, перерахувала лікар-онколог.

Куркума. Її біологічно активний компонент куркумін покращує стан слизової органів травлення, перешкоджає появі виразок.

Чай пуер. За словами фахівчині, його регулярне вживання оздоровлює кишкову мікрофлору, надає протиалергічну і протизапальну дію.

UkrHealth