Як позбутися шрамів: варіанти

Як позбутися шрамів: варіантиПозбутися шраму повністю неможливо, проте його можна зробити максимально непомітним.

Звідки беруться шрами?

Коли рана гоїться, сполучна тканина заповнює собою простір, заміщаючи пошкоджену шкіру. Розмір і місце травми, колір і тип шкіри, а також вік визначають, наскільки помітним буде шрам.

Одним із способів вирішити цю проблему є дермабразія - шліфування шкіри.

У ході процедури щіточкою, що крутиться, знімається верхній шар шкіри, вирівнюючи її. Можливо, вам буде потрібно кілька сеансів. Побічні ефекти включають почервоніння і роздратування, але вони проходять через кілька днів.

Лазерна шліфовка або хімічний пілінг також знімають верхній шар шкіри, щоб «свіжа» шкіра була більш гладкою. Для видалення глибоких шрамів та грубих може знадобитися кілька процедур. В результаті шрам стане менш помітним, але повністю не зникне.

Деякі шрами видаляють за допомогою ін'єкцій колагену, гіалуронової кислоти. Процедуру проводять одноразово, але деяким може знадобитися проводити кожні кілька місяців.

Однією з найрадикальніших процедур є хірургічна операція. Хірург видаляє пошкоджену область, натягує і з'єднує краї шкіри. Ця процедура підходить для довгих, широких шрамів, або шрамів незвичайної форми. Найбільш виражений результат можна отримати, якщо провести операцію через 60-90 днів після рубцювання.