Готуємо смузі і що таке смузі

Смузі являє собою суміш овочів, фруктів, ягід і їх соків з іншими компонентами. Такі коктейлі неймовірно корисні, так як є постачальником поживних речовин і джерелом вітамінів.

Готуємо смузі і що таке смузі
Вони здатні зарядити організм бадьорістю і енергією.

Свою популярність смузі або, як ще кажуть, смуссі завоювали у вісімдесятих роках минулого століття. Саме тоді почалося промислове виробництво цього напою для здоров'я та краси. Зараз вже складно сказати, скільки насправді існує його різновидів. У спеціалізованій літературі можна зустріти рецепти, розроблені спеціально для дітей, для схуднення і навіть для профілактики і лікування певних захворювань. Там же можна знайти і барвисті картинки, що ілюструють те, як ці напої можна ефектно подати.

Смузі для схуднення
Дієтологи вважають, що за умови систематичної заміни сніданку або вечері низькокалорійним смузі можна легко скинути кілька зайвих кілограмів. Особливо корисні напої, до складу яких входять жироспалюючі компоненти. Вельми ефективний коктейль для схуднення можна приготувати із селери з кефіром. Для цього необхідно змішати в блендері один стакан знежиреного кефіру зі склянкою подрібненої селери. В отриманий напій слід додати одну чайну ложку оливкової олії.

Пити його рекомендується відразу ж після приготування, так як при зберіганні він може втратити частину своїх корисних властивостей. Будь-яка сучасна дієта для схуднення, як правило, включає в рекомендований раціон певні види смузі. Важливо лише пам'ятати про те, що досягти бажаних результатів лише за допомогою вживання спеціальних напоїв неможливо. Позбутися від зайвих кілограмів можна лише за умови комплексного підходу до цієї проблеми.

Блендер для смузі
Блендер для приготування смузі повинен бути досить потужним, так як дуже часто в рецептах зустрічаються досить щільні і навіть тверді продукти. Користуватися такою побутовою технікою слід дуже дбайливо, видаляючи з компонентів кістки, оболонки, шкаралупу безпосередньо перед змішуванням. В першу чергу в чашу блендера необхідно поміщати рідкі компоненти, потім щільні, а такі продукти харчування, як горіхи, потрібно додавати в останню чергу. Дотримуючи всі ці прості правила можна бути впевненим у тому, що техніка прослужить набагато більш тривалий термін, ніж за умови недостатньо дбайливого до неї ставлення.

Калорійність смузі
Калорійність смузі безпосередньо залежить від тих продуктів, з яких ця суміш виготовлена. Так найменш калорійними вважаються напої на основі знежиреного кефіру, огіркового соку, селери, брокколі, шпинату. Додавання таких фруктів, як банан, виноград здатні істотно підвищити їх енергетичну цінність. Для людей, що прагнуть скинути зайву вагу, такі напої можна вживати тільки в розведеному вигляді.

Смузі на сніданок і вечерю
Завдяки підвищеній поживній цінності, смузі легко зможе замінити сніданок або вечерю. При цьому дуже важливо пам'ятати про збалансованість харчового раціону і неприпустимість постійного відчуття голоду. Такі напої прекрасно можуть замінити прийоми їжі протягом розвантажувального дня, але не здатні забезпечити організм всім необхідним протягом тривалого часу. Склянки з коктейлем слід випивати маленькими ковтками, щоб створити стійке відчуття насичення.

Користь смузі
Користь і шкода смузі досі активно обговорюються сучасними дієтологами. Здавалося б, користь цих напоїв очевидна і шкоди вони вже точно не завдадуть. Такі коктейлі несуть в собі вітамінний заряд, покращують загальний стан організму, стан шкіри, волосся, сприяють набуттю гарної фізичної форми. Насправді негативний вплив на організм може проявитися лише в тому випадку, якщо вживати напої без міри. Особливо це стосується сумішей на основі соку буряка, петрушки, селери. До деяких овочів і екстрактів трав є серйозні протипоказання, які не слід ігнорувати.