Топ-5 недооцінених джерел білка в раціоні

Білок є необхідним поживним компонентом для всього організму, починаючи від здорового волосся і нігтів, і закінчуючи м'язовим ростом. Ось 5 сильно недооцінених джерел білка.

Топ-5 недооцінених джерел білка в раціоні
Без білка людський організм не може обходитися, він потрібен нам для виконання майже всіх фізичних процесів. Крім усього іншого, білок допомагає довше зберігати відчуття насичення, тому що для його перетравлення травній системі потрібно більше часу, ніж у випадку з вуглеводами.

Що ж стосується кількості білка, яке необхідно вживати щодня, то тут все залежить від пропорцій людини і її рівня фізичної активності. В цілому, експерти рекомендують віддавати білку 15% щодня одержуваних калорій, що становить приблизно 75 грам для середньостатистичної дорослої людини. Експерти клініки Майо рекомендують збільшити цю дозу до 20%, підкреслюючи особливу важливість білка для людей молодих, активно розвиваючих.

Багато хто з нас знають про те, що головними джерелами білка є м'ясо і яйця, але існують і альтернативи цих продуктів. Американські експерти виділили 5 недооцінених джерел білка в нашому повсякденному раціоні. Серед них можна відзначити арахісове масло, так званий грецький йогурт (тип йогурту, профільтрованого через тканину або паперовий фільтр з метою усунення сироватки), сільський сир, насіння Чіа і звичайний горох.

Всі ці продукти містять велику кількість білка і, на відміну від червоного м'яса, вони є дуже корисними для здоров'я людини. Саме тому насичений білками раціон зовсім не обов'язково повинен бути одноманітним.