Дорогі продукти «обманюють» людей

Дорогі продукти харчування здаються покупцям смачнішими і якіснішими, ніж продукти за звичайною ціною. Експеримент, проведений вченими за допомогою добровольців, показав, що ціна безпосередньо впливає на смакові рецептори людини.

Дорогі продукти «обманюють» людей
Здійснений фахівцями проект полягав у тому, що добровольцям було запропоновано спробувати чотири види алкогольних напоїв на основі вина. Ціна на ці напої коливалася від 5 до 30 доларів. Автори дослідження відзначають, що вже в кількості пропонованих вин був обман, так як насправді вони пропонували спробувати добровольцям лише два види вина.

За підсумками відповідей добровольців вдалося зафіксувати чітку кореляцію між схваленням напою і його ціною: згідно з відповідями, чим дорожче було вино, тим воно було смачніше. «Це означає, що купивши недоброякісний, але дорогий алкоголь, споживач буде в будь-якому випадку вважати його найбільш смачним», - висловили свою думку організатори проекту.

Залежність ціни від відчуття смаку була зафіксована не тільки стосовно до алкоголю. Другий етап дослідження полягав у тому, що учасникам було запропоновано дегустувати молочні коктейлі. Як і на першому етапі, добровольців пригостили різними видами коктейлів, і практично всі учасники віддали перевагу найбільш дорогому варіанту напоїв, відповівши в анкеті, що саме він - найсмачніший з усіх.

Відзначимо, що вчені і раніше відзначали особливий психологічний ефект, вироблений дорогими продуктами на людей. На їхню думку, покупці в магазинах мали схильність переплачувати за цілий ряд продуктів, якість яких, як вони вважали, корелювало з ціною. Зокрема, серед переплачуваних продуктів харчування були названі крупи, молоко, сільські яйця, біо-, а також екологічно чисті продукти.