Як нас дурять в магазинах?

Нещодавнє дослідження виявило способи, завдяки яким супермаркетам вдається змусити покупців брати більше товарів.Опитавши більше семи тисяч людей і перевіривши сотні товарів на прилавках і сайтах магазинів, виявивили шість основних шляхів обману.

Як нас дурять в магазинах?
Наслідування брендам
Близько чверті опитаних зізналися, що помилково їм доводилося купувати товари, чия упаковка або лейбл були схожі на вже знайомі їм. При цьому, виробники намагаються внести деякі відмінності в оформлення товарів. Така продукція користується попитом, так як коштує дешевше оригіналу.

«Легкі» продукти не корисніше звичайних
«Легкі» продукти - ті, які зазвичай повинні містити на тридцять відсотків менше основної живильної речовини, наприклад, калорій або жирів. Але більше сорока відсотків респондентів відзначили, що, купуючи такі продукти, вони виявляли недолік інших речовин за рахунок більш високого вмісту жирів або цукрів.

Основних інгредієнтів немає в назві продукту
Часто це стосується дитячих напоїв; наприклад, купуючи вишнево-полуничний коктейль, ми не знаємо, що він лише на одинадцять відсотків складається з вишні і на сім з полуниці, в той час як основна його частина - це яблучний або виноградний соки, які помітно дешевше. Але назви напою підприємства дають по більш вираженому запаху.

Подарункові набори за завищеною ціною
Часто товари з наборів для душу разом коштують дорожче, ніж кожен з них окремо. Наприклад, в деяких магазинах можна знайти дезодорант за 30 гривень і гель для душу за 60 гривень, але в наборі вони разом будуть коштувати 190 гривень.

Порції маленького розміру, які здаються більш корисними
Дивлячись на такий продукт, покупець думає, що ця невелика порція містить менше солі і цукру, і тому вона корисніша, ніж нормальна порція. Але її обсяг не відповідає нормам споживання їжі здорової людини, і вона залишається голодною, в результаті чого їй доводиться споживати навіть більше їжі, отримуючи бракуючі речовини з інших продуктів.

Відсутність ціни за кілограм на зважених продуктах
На зважених бананах або яблуках може бути відсутнє зазначення ціни за кілограм продукту, таким чином, покупець позбавляється можливості порівняти ціни на одні й ті ж продукти в різних магазинах.