Незвичайні способи використання кавової гущі

400 мільйонів - саме стільки чашок кави щодня випивається в світі. При цьому більшість з нас звично викидають кавову гущу, не замислюючись над тим, що це - цінна органічна сировина, що володіє безліччю корисних властивостей.

Незвичайні способи використання кавової гущі
1. Добриво для рослин. Кавова гуща - ідеальне добриво для плодових дерев і квітів, зокрема, для троянд, азалій, рододендрона, гортензій та камелії. Кава збільшує кислотність грунту і відлякує шкідників. Додавати гущу можна в компост або воду для поливу рослин.

2. Дезодорант для рук і холодильника. Завдяки своєму насиченому аромату, кава без проблем усуває неприємні запахи. Зокрема, вологу кавову гущу можна використовувати для протирання рук після приготування їжі з цибулею або часником. А суха кавова гуща, насипана в скляну банку і поставлена ​​на одну з полиць холодильника, прекрасно усуне всі неприємні запахи всередині нього.

3. Засіб від бліх. Кавова гуща може використовуватися як засіб для боротьби з блохами, про що добре знають деякі власники собак. Для цього слід втерти гущу у вологу шерсть домашнього вихованця після миття.

4. Освіжувач повітря для ванної або туалету. У Німеччині, наприклад, в вази з засушеними квітами, наприклад, лавандою, часто кладуть суху кавову гущу. Така композиція ефективно очищає повітря у ванній або туалеті.

5. Порошок для миття посуду. Груба структура кавової гущі відмінно працює в якості скрабу і допомагає відчистити посуд, каструлі і сковорідки від підгорілої їжі.

6 Барвник для яєць, паперу і тканин. Багато хто знає про те, що кава може служити відтіночним бальзамом для волосся. А кавова гуща може «працювати» барвником для пасхальних яєць. Підсумковий колір буде залежати від концентрації - чим більше гущі ви додасте у воду при варінні яйця, тим насиченішим буде шоколадний колір.

7. Маскування подряпин на меблях. За допомогою кавової гущі можна замаскувати потертості і подряпини на старих меблів. Для цього приготуйте насичений кавовий розчин з провареної гущі, а потім за допомогою ватного диска втирайте отриманий барвник в подряпину, поки вона не зіллється за кольором з рештою поверхні. Звичайно, такий спосіб підійде тільки для темних меблів.