Миття рук знімає напругу і стрес

При проведенні експериментів вченими була помічена цікава особливість в поведінці людей, пов'язана з миттям рук. Психологи прийшли до висновку, що мити руки людині потрібно не тільки у відповідності з фізичної гігієною, але ще і для очищення ментальної сфери.

Миття рук знімає напругу і стрес
Група німецьких фахівців, які вивчали психологічний ефект такої рутинної процедури як миття рук, звернула увагу під час дослідів на наступне. Коли учасникам експерименту пропонувалося вирішити свідомо не вирішувану задачу, що призводило до провалу і викликало пригнічений психологічний стан, - ті після цього інтуїтивно мили руки. Половина випробовуваних, які не справлялися з важким тестом, одразу після рішення про програш, захотіла помити руки.

Примітно, що на пропозицію знову спробувати себе і спробувати вирішити завдання, саме вимивші руки, учасники були налаштовані оптимістично і виказали про те, що тепер їх може чекати успіх. У той же час інша частина випробовуваних не захотіли знову відчувати стрес, і відмовилися повторювати його.

Вчені вважають, що миття рук може грати роль засобу психологічної розрядки, способу очиститися не тільки тілесно, але й духовно. Примітно, що проводячи експерименти з миттям рук вчені в Мічигані прийшли до тих же висновків, що і німецькі психологи.
«Миття рук допомагає зняти ті невеликі стреси, яким піддаються люди кожен день: сутички, прийняття важливих рішень, втома від рутини», - висловили свою точку зору експерти з США.
На їх думку, ця водна процедура дозволяє знизити гостроту такого складного душевного стану як когнітивний дисонанс.