Названий продукт, через який жінки частіше хворіють на рак

Не так давно вчені з Університету Лідса опублікували результати дослідження, яке тривало цілих 17 років. Участь в ньому брали жінки у віці від 35 до 39 років – всього 32 147 осіб.

Найбільше фахівців цікавило, чим жінки харчуються і як їх раціон впливає на стан їх здоров’я, пише Жіночий Світ.

В результаті виділили чотири основних групи харчування:

  • До першої увійшли ті, хто вживав червоне м’ясо, птицю та рибу раз на тиждень і рідше.
  • До другої – ті, хто віддавав перевагу рибі і їв її не рідше ніж раз на тиждень.
  • Третя – ті, хто їв рибу і птицю раз в тиждень і частіше.
  • Четверта група – ті, хто їв в основному червоне м’ясо, а не рибу і не птицю.

Відразу обмовимося, під червоним м’ясом дослідники розуміють свинину, яловичину, баранину, субпродукти і м’ясні напівфабрикати.

Порівнявши стан здоров’я всіх цих жінок, вчені з’ясували: ті, хто дотримувався четвертого типу харчування, частіше хворіли на рак прямої кишки. Справедливості заради варто відзначити, що число таких жінок було невелике, всього близько відсотка.

У будь-якому випадку ці дані мають значення. Якщо у людини є сімейна схильність до раку або вона серйозно замислюється про профілактику, краще обмежити споживання м’яса, – каже глава дослідження доктор Дієго де Жоргуі.

Примітно, що в 2018 році в Університеті Глазго проводилося ще більш масштабне дослідження, що охопило 273 466 жінок. Його підсумки виявилися невтішними.

Якщо жінка в 35-40 дозволяє собі три шматка бекону в тиждень, то ризик розвитку у неї раку молочної залози суттєво збільшується.

А в Центрі дослідження раку в Вашингтоні проводили ще одне дослідження, учасницями якого стали 82 тис. жінок. Спостереження тривали 22 роки.

В результаті з’ясувалося, що у жінок, які їдять м’ясо двічі в тиждень, діагностували ендометріоз на 56 відсотків частіше, ніж у тих, хто м’ясоїдом не був.

Передбачається, що споживання червоного м’яса впливає на вироблення гормонів, що викликають ендометріоз, – говорить Фред Хатчінсон, глава дослідження.

Більше руху і свіжих овочів, поменше жирного і смаженого, виключити алкоголь і куріння – ця формула здорового життя відома всім, хто стежить за своїм здоров’ям.