А ви замислювалися, скільки разів можна вставати вночі в туалет?

Майже кожен з нас вночі обов'язково прокидається, щоб дійти до туалету. Але яка кількість подібних походів є нормальним, і коли слід бити тривогу?

А ви замислювалися, скільки разів можна вставати вночі в туалет?
Не варто турбуватися про те, якщо ви час від часу прокидаєтеся серед ночі, щоб скористатися туалетом. Однак якщо ви робите це постійно і не менше двох разів за ніч, то, ймовірно, мова може йти про розлад сечовипускання під назвою ноктурія. Воно негативно впливає на якість сну і невисипання, а також настрій.

Недавнє дослідження серед жінок старше 40 показало, що кожна третя є жертвою ноктурії. Вживання ліків з групи діуретиків та великої кількості рідини перед сном може бути причиною частих походів в туалет. Однак ноктурія також нерідко є симптомом діабету або серцевої недостатності.

При діабеті далеко не весь надлишковий цукор обробляється нирками, і його частина виявляється в сечі, де він викликає скупчення додаткової кількості води, що народжує часті позиви сечовипускання. При серцевій недостатності часті походи в туалет також пояснюються скупченням надлишкового об'єму рідини в нирках ночами.

Ноктурія нерідко розвивається у жертв інфекцій сечостатевої системи або інших розладів, пов'язаних з сечовим міхуром. Мова може йти про гіперактивний сечовий міхур, при якому виникають часті мимовільні скорочення м'язів його детрузора, особливо в той момент, коли сам сечовий міхур наповнений лише частково. Це викликає різкі і сильні позиви до сечовипускання в будь-який час протягом дня. Даний розлад частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків.

Якщо ви маєте справу з ноктурією, то постарайтеся обмежити прийом рідин і подразників сечового міхура, начебто кофеїну, алкоголю, а також гострої їжі перед сном. Рекомендуються вправи Кегеля, які допомагають зміцнити м'язи тазового дна і поліпшити контроль над сечовим міхуром. Порадьтеся з лікарем, і він напевно порекомендує вам ліки, що знижують потребу в сечовипусканні ночами. Правда, вони часто мають побічні ефекти, начебто погіршення зору, сухості в роті, запорів і навіть проблем з пам'яттю.