Які тканини шкідливі для шкіри

З рослинних, тваринних і мінеральних волокон за свою довгу історію людина створила чотири види натуральних тканин: льон, бавовна, вовна і шовк. Всі інші, так або інакше, шкодять здоров'ю своєю структурою, властивостями, додаванням барвників.

Які тканини шкідливі для шкіри
Віскоза

Одна з найпоширеніших помилок, що віскоза - це натуральна тканина. Так, вона складається з целюлози, але підлягає грунтовій хімічній обробці (вона була першою тканиною, штучно створеною людиною). Віскоза не так шкідлива, як інші види синтетики, оскільки володіє антибактеріальними властивостями і вентиляцією, зовсім як натуральні тканини. Але швидко мнеться і навіть «ламається» під дощем, і щоб вона прослужила довше, в неї додають різні хімічні елементи, які частково блокують вентиляцію і можуть призвести до подразнення особливо чутливої шкіри.

Поліестер

Часто цю тканину вважають несинтетичною, тому що в ній присутні натуральні волокна. З поліестеру роблять, в тому числі, одяг для немовлят і навіть підгузки. Однак і тут є свої перепони. Поліестер зроблений з речовин, що містять нафтопродукти. А при взаємодії з іншими хімічними речовинами в тканини проявляються токсичні і навіть канцерогенні властивості.

Поліамід

Цю тканину можна зустріти в колготках, панчохах та легінсах, завдяки її високій еластичності. Серед недоліків поліаміду відзначають погану терморегуляцію, він практично не тримає тепло. А ще не вбирає вологу і дуже сильно електризується.

Нейлон

Різновид поліаміду. Вважається одним з найбільш міцних матеріалів в промисловості. Але ось наші колготки чомусь все одно рвуться із завидною частотою. Нейлон винайшли майже сто років тому, і збожеволілі модниці кинулися скуповувати панчохи з нової тканини, не замислюючись ні про ціну, ні про якість тканини. Між тим, нейлон практично не виробляє вентиляцію, не поглинає виділень організму, перегрівається і зволожує ваші ноги, а це призводить до різних інфекцій і грибків.

Акрил

З вигляду ця тканина схожа на шерсть, але до її складу входять продукти природного газу. І якщо тепло нашого тіла акрил зберігає на ура, що теж ріднить його з вовною, то впускати повітря він не може. А це призводить до рясного потовиділення. До того ж, він не дуже практичний, тому що вже після першого прання розтягується.

На жаль, навіть якщо ви носите виключно натуральну тканину з гордим написом на етикетці "100% cotton", це ще не гарантія якості. Набагато більше шансів знайти здоровий одяг серед дрібних виробників, а не у відомих мережах.