Накладні вії небезпечні для зору

Накладні вії у стилі тих, які використовує американська світська левиця Кім Кардашян, стали останнім часом обов'язковим інструментом в арсеналі краси мільйонів жінок. Проте експерти наголошують, що такі вії приносять людині більше шкоди, ніж користі. На ділі, вони навіть здатні викликати пошкодження зору.

Накладні вії небезпечні для зору
Вчені з Інституту технологій Джорджії в місті Атланта встановили, що вії людини в ході еволюції досягли достатньої довжини для того, щоб захищати очі від випарів, не блокуючи при цьому зір. Однак носіння більш довгих вій збільшує потік повітря навколо очей і призводить до потрапляння великої кількості пилу на їх поверхню. А це означає, що наші очі залишаються незахищеними і більш схильними до висихання.

"Ось чому довгі, елегантні накладні вії не є ідеальними, - говорить автор дослідження Гільєрмо Амадор. - Можливо, вони і виглядають добре, але ці вії небезпечні для здоров'я ваших очей".

У ході дослідження вчені виміряли довжину вій 22 ссавців - від їжаків до жирафів. Вони виявили, що цей показник завжди володіє однією і тією ж пропорцією - приблизно третину ширини ока. На думку вчених, це пояснюється еволюцією, так як вії не дають випаровуватися рідины з очей і скорочують кількість потрапляючих туди сторонніх часток, зберігаючи при цьому найкращу видимість.

Синтетичні накладні вії порушують цей природний процес захисту. Моніторинг за випаровуванням води і попадання пилу в очі показав, що накладні вії небезпечні для зору.