9 способів проявити любов до дитини

Співробітники Американської академії педіатрії підготували рекомендації для батьків.

9 способів проявити любов до дитини
1. Спілкуючись з дитиною, використовуйте добрі, ласкаві й підбадьорливі слова. Не перебивайте дитину, не висміюйте її. Уникайте жартів і сарказму, адже часто діти не розуміють цього, але зате у них залишається неприємний осад від бесіди.

2. Будьте гарним прикладом для дитини вдома і в громадських місцях. Не забувайте про такі слова, як «вибачте», «будь ласка», «дякую».

3. Постарайтеся бути поруч в складний період для дитини, підтримати, обійняти. Вислухайте дитину, якщо він/вона хоче поговорити, навіть якщо у вас в цей момент багато справ. Обговоріть з дитиною, як пройшов її день.

4. Якщо дитина гнівається, бурчить або у неї поганий настрій, разтормошіть її: обніміть, погладьте по спинці, підморгніть їй, а пізніше, коли вона буде веселіша, поговоріть з нею про те, що трапилося.

5. У педагогічних цілях замість фізичних покарань використовуйте обмеження, коли треба - заохочення.

6. Проводьте кожен день хоч трохи часу з дитиною: гуляйте з нею, катайтеся на велосипеді або грайте в м'яч. Заохочуйте до активних ігор дитину. Зробіть разом з дитиною «валентинки» для ваших рідних і близьких.

7. Придумайте свої сімейні традиції. Відзначте дні на календарі, коли всією сім'єю можна буде весело провести час. Напишіть ім'я того, хто буде вибирати гру або пропонувати заняття у цей день.

8. Заведіть домашнього улюбленця, якщо це можливо. Маленький друг поліпшить самопочуття будь-якої дитини: малюк зможе піклуватися про когось, доглядати, грати. Якщо виберете собаку, то щоденні прогулянки на свіжому повітрі будуть вам гарантовані.

9. Один з кращих способів привчити дитину до здорової їжі - залучити її до процесу приготування їжі. Нехай вона бере участь у всьому, починаючи з планування списку покупок і закінчуючи сервіровкою столу. Добре, коли вся родина збирається за сімейною вечерею, адже спільна їжа в кінці дня - це ще і цікаве спілкування.