Як використовувати винні пробки в побуті

Як використовувати винні пробки в побутіВино є традиційним атрибутом посиденьок. Для тих гостинних господарів, у кого за свята скупчилися винні пробки, і для тих, хто викидає їх, не замислюючись - найкорисніші способи застосування пробок в побуті.

Стілець, що ковзається по ламінату - проблема з розряду «три в одному»: небезпечно, псує підлогу і дратує. Стандартні фетрові наклейки ситуацію не рятують, бо збирають пил і швидко відвалюються. Міцну і акуратну заміну їм можна зробити з винної пробки, підібравши підходящу за розміром: просто наріжте її на кружечки і приклейте кожен до ніжки стільця.


Красива винна пробка, прикріплена до стіни, може стати незвичайною вішалкою - це гарне рішення проблеми, наприклад, на кухні. Для того, щоб прикріпити таку до кахельної плитки, не потрібно нічого свердлити, досить скористатися звичайним відповідним клеєм. Пробка від шампанського може зіграти роль вішалки з обмежувачем - рушник з такої ніколи не впаде. Можна зробити з пробок і незвичайні ручки до шафок.

З пари десятків однакових винних пробок легко змайструвати незвичайну підставку під гаряче. Чим більше пробок, тим більше вона вийде. Для цього пробки потрібно поставити вертикально, скріпити між собою (наприклад клеєм), а потім обв'язати чим-небудь підходящим - припустимо, красивим шнурком або джгутом.

З пробок можна зробити незвичайний світильник реально за 5 хвилин. Для цього знадобляться дві вази - велика і аналогічна меншого діаметру. У маленьку ставимо свічку, ставимо її у більшу, місце, що залишилося заповнюємо пробками - світильник готовий.

Всі винні пробки розрізняються за кольором. Цю особливість можна використовувати, якщо зібрати їх багато, а потім акуратно розрізати на частини однакової висоти. Підбираючи шматочки за кольором, можна складати з них панно. Це може бути проста мозаїка (так, наприклад, можна прикрасити частину стіни на кухні) або навіть пейзаж, якщо є художні здібності і великий запас пробок. Наприклад, так прославився американський художник Скотт Гундерсена - він малює пробками портрети.

Пробкове панно можна використовувати як дошку для оголошень, на якій за допомогою шпильок або цвяхів легко кріпити записки для домочадців. Таку дошку можна повісити і на кухні, і поряд з телефоном, щоб в паніці не записувати потрібні телефони на шпалерах.

Складаючи пробки як мозаїку відповідної за розміром ємності (шухлядці), можна зробити цікавий піднос, який можна буде використовувати і для гарячого. Каркас при бажанні можна змайструвати і самостійно. Пробки всередині кріпляться за допомогою клею.