Як потрібно правильно спати

Природа влаштована так, що третина нашого життя йде на сон. Але для того, щоб сон був цілющим і відновлюючим, потрібно виконувати наступні правила. Потрібно прибрати перини, спати на жорсткому ліжку. Замість подушки, потрібно під шию покласти подушку-валик товщиною з руку, середньої м'якості. Вона допомагає повному розслабленню, підтримує шийний відділ хребта.

Як потрібно правильно спати
Основна вимога до туалету для сну - ніяких поясів, резинок, які здавлюють судини. Корисно спати без одягу. Ми не одягаємо ковпаків і шапок на голову, як одягали наші предки. Але ми повинні знати, що температура тіла, знижується уві сні, і ми можемо, застудитися. А ковпак або очіпок можуть відмінно оберегти від гаймориту і від нежиті.

На заході люди лягають спати головою на північ, а на сході лягають спати головою до сходу сонця. Земля це як би великий магніт і його силові лінії тягнуться між південним і північним полюсом. Так як потрібно правильно спати? І в якому положенні найкраще організм відновлює сили?

Вчені провели цікавий експеримент. Випробовувані довільно лягли спати ввечері на підлозі. А вранці проаналізували, як настрій і самопочуття вплинули на розташування тіла. У результаті з'ясувалося, що сильно втомлена людина, зазвичай спить головою на схід. Якщо чоловік був сильно збуджений, то він розташовується головою на північ. Краще всього довіритися інстинкту і нехай тіло знайде те положення, яке йому потрібно для сну. Потрібно тільки створити відповідні умови.

За всю ніч положення тіла змінюється не один раз. Але як потрібно спати, правильно і в якій позі краще всього? Сон на животі - найбільш оптимальний для повноцінного відпочинку і для розслаблення.

Наші терапевти радять теж спати на животі, щоб роспрямились міжхребетні хрящі. У такій позі ніщо не тисне на нирки, вони ефективно очищають організм і вимивають шлаки з нього. Гастроентерологи вважають, що корисно спати на животі з порожнім шлунком. Коли людина лежить на животі або на спині, то жовч затікає в шлунок і роз'їдає слизову оболонку, так недалеко до виразки шлунка або гастриту. Сон після обіду корисний, але він не повинен тривати більше години.

Вечеряти краще до сну за чотири години. Якщо це правило дотримувати не виходить, рекомендується спати лягати на правий бік. У цій позі шлунок захищений від того, щоб не туди потрапив жовч. Деякі батьки привчають дітей спати на правому боці, поклавши долоні під праву щоку. Є така думка, що таким чином долоні заспокоюють, знімають збудження.

На Тибеті чернець стежить, щоб усі діти спали тільки на лівому боці. Весь день як би домінує енергія сонця і їй відповідає права сторона тіла. А вночі домінує енергія місяця і їй відповідає ліва сторона тіла. Тому лягати спати вночі треба на лівий бік.

Спати потрібно вісім годин. У країнах, де прийнятий денний відпочинок менше серцево-судинних захворювань.