7 речей, які відбуваються з нашим мозком, коли ми займаємося сексом

Коли ми займаємося сексом, працює не тільки наше тіло, але і наш мозок: як стверджують вчені, в цей момент активізується відразу 30 ділянок головного мозку. І ось, що з ними відбувається, поки ми отримуємо задоволення.

Мозок буквально закипає

Точніше не весь мозок, а лімбічна система — та сама частина, яка відповідає за фізичний потяг і деякі елементи емоційної роботи, нейропсихологи ще називають її «примітивним» мозком. Так ось коли ми займаємося сексом, саме ця частина мозку найбільш активна. Так що не варто приймати важливі рішення до, під час і відразу після сексу!

Раціональна частина мозку відключається — в буквальному сенсі

Дві частини жіночого мозку, що відповідають за обізнаність і соціальні судження, в прямому сенсі слова відключаються під час сексуального збудження. Так що вислів «любов сліпа» абсолютно справедливий: коли ми когось хочемо, ми і правда не в змозі раціонально оцінити об’єкт нашого потягу — нам просто нічим. Крім того, знижується активність ще однієї ділянки — того, який відповідає за самооцінку і самокритичність. З цієї причини найбільше ми подобаємося собі саме в цей час.

Збільшується вироблення дофаміну

Під час сексу мозок особливо активно вивільняє деякі нейротрансмітери і в першу чергу — дофамін. Цей нейрохімікат сприяє почуттю бажання, ейфорії, задоволення і винагороди; це ключова частина системи винагороди — і під час сексу його кількість цілком може співпадати з тим, що вивільняється під час прийому деяких заборонених речовин.

Секс дійсно прив’язує нас до партнера

Ще один медіатор, який вивільняється під час сексу — це окситоцин. Одна з основних його функцій — встановлення прихильності і соціальних зв’язків. Саме окситоцин дозволяє батькам піклуватися про дітей, а подружжю і друзям — так радіти суспільству один одного. Під час сексу ми відчуваємо сильний сплеск цього нейромедіатра — і тому ризикуємо закохатися в людину, яку, можливо, не дуже-то добре і знаємо.

Секс і правда нас присипляє

Точніше не сам секс, а вазопресин — ще один нейромедіатор, який ми отримуємо у величезній кількості. Вазопресин викликає сильну сонливість — і з цієї причини нам так солодко подрімати після відмінного сексу. Гарне снодійне!

Ми відчуваємо себе щасливішими

Серотонін — нейромедіатор, який допомагає регулювати сон і настрій. І якщо ми не отримуємо його в достатній кількості, ми відчуваємо занепад сил, нудьгу і навіть можемо впасти в депресію. Під час сексу ми отримуємо величезну дозу серотоніну — і тому відчуваємо себе щасливими. Крім того, серотонін допомагає нейтралізувати дію «стресового» гормону кортизолу, а також стимулює пам’ять. Так що ранковий секс — те, що треба перед важливим і важким робочим днем.

Ми стаємо більш енергійними

Збудження, увага і енергія – все це активізує норадреналін, який буквально заливає нас під час сексу. До речі, прискорене серцебиття — теж результат дії норадреналіну — і короткочасне підвищення пульсу роблять секс дуже ефективним і корисним кардіотренуванням.