5 типів продуктів, які потрібно додати в свій раціон для захисту від раку

Дослідження показують, що дані типи продуктів можуть бути особливо ефективними, коли мова йде про захист організму від раку. У списку продуктів, які потрібно додати з цією метою в раціон, – різні види капусти, бобові, горіхи та інші, повідомляє журнал EatingWell.

Хрестоцвіті овочі. Звичайна капуста і її “родичі” багаті калієм, фолатами, вітаміном С і фітохімічними речовинами, які допомагають запобігти раку. Згідно з даними, опублікованими журналом Annals of Oncology, активне вживання капусти на 18% знижує ризик розвитку раку товстої кишки. Також було встановлено, що це посилює захисту організму від виникнення пухлин підшлункової, передміхурової залози, легенів.

Бобові. При відсутності протипоказань обов’язково додавайте квасолю в свій раціон – її клітковина живить здорові бактерії кишечника і підтримує здоров’я клітин травного тракту, зводячи до мінімуму ризик розвитку його онкозахворювання. Також бобові містять фолати. Дослідження показали: дані речовини зменшують ризик розвитку колоректального раку, раку грудей, простати.

Червоні рослинні продукти. Помідори, грейпфрути, кавуни містять речовину лікопін, що підсилює захист організму від виникнення раку простати і раку кишечника.

Гострі овочі. Цибуля, цибуля-порей і особливо часник – одні з кращих борців з пухлинами, які можуть бути у вашому раціоні. Наукові дані показують: любителі цих овочів рідше хворіють на рак підшлункової та молочної залози.

Горіхи. Люди, які вживають жменьку горіхів (приблизно 30 грамів) не менше п’яти разів на тиждень, на 11 відсотків рідше вмирають від будь-якого виду раку, стверджується в медичному журналі Нової Англії. Дослідники вказують на ряд сполук продукту, які, як видається, сповільнюють рак,- ресвератрол, еллагітаніни, анакардієва кислота, омега–3 та -6 жирні кислоти.