Сім хвороб, які передаються по жіночій лінії

Медики з різних країн світу склали список хвороб, які найчастіше передаються від матері до дочки.

Сім хвороб, які передаються по жіночій лінії
Рання менопауза. Ймовірність її виникнення на генетичному рівні становить 70-85%. У середньому менопауза виникає у віці 51-53 року, але можливі і відхилення: у однієї з двадцяти жінок цей період настає до 46 років.

За процес відповідають цілих чотири гени, і ніщо не може його зупинити. Але існує безліч способів полегшення для організму наслідків настання менопаузи - від фітотерапії до гормонозамінної терапії. Рішення про призначення процедур може прийняти тільки лікар.

Мігрені. Як стверджує доктор Кейт Генрі з Нью-Йоркського Університету, ризик успадкування цієї хвороби становить 70-80%. Ген, що викликає мігрені, відкрили зовсім недавно, і якщо він працює неправильно, то больові центри в мозку пробуджуються під дією факторів навколишнього середовища (шум, кофеїн і так далі).

Необхідно, по можливості, уникати цих факторів. Тут необхідно врахувати, що багато хворих мігренню дуже чутливі до таких продуктів, як кава, шоколад, червоне вино, сир і цитрусові.

Повнота. Відомо, що тільки 4% дівчат, чиї мами були стрункими, мають проблеми із зайвою вагою. А ось у повних жінок дочки в 40% випадків страждають від зайвої ваги. Якщо обоє батьків мають зайві кілограми, то ризик повноти у дитини збільшується до 70%. Частково проблема криється в сімейних звичках харчування, але головна причина все-таки в особливому гені.

У даній ситуації необхідно звертати увагу на активний спосіб життя, а не витрачати життя на пошуки чудодійної дієти. Наприклад, звичка з юності ходити хоча б по 40 хвилин на день знижує ризик ожиріння у зрілому віці на 30%.

Фізична форма. Генетичний зв'язок становить 50%. Луїза Саттон з Університету Лідса впевнена, що здатність з легкістю накачувати м'язи або покращувати фізичну форму передається у спадок.

Щоб підтримувати себе у формі, якщо у вас немає генетичної схильності до м'язистого тіла, потрібно мінімум три рази на тиждень займатися плаванням, бігом або будь-якими іншими активними видами спорту.

Депресія. Генетичний зв'язок в залежності від форми захворювання становить 10-30%. Психічні захворювання в деяких випадках вважаються сімейними. У розвитку депресії грає роль група генів, які блокують в мозку вироблення серотоніну - гормону щастя.

Щоб цього уникнути, необхідно уникати надмірної втоми, не потрапляти під вплив своєї мами, яка страждає депресією, і краще не зловживати алкоголем. Навіть якщо у вас є ген депресії, не факт, що він вам загрожує - багато залежить від вашого власного настрою і позитивного погляду на життя.

Захворювання серця. Генетична схильність - 20%. Спадкове судинне захворювання впливає на коронарну артерію в серці і на церебральну артерію в мозку. Однак, що ж саме є причиною серцевих захворювань - спадковість чи середовище вчені точно сказати не можуть.

Тут важливо вести здоровий спосіб життя, не зловживати алкоголем, не курити і по можливості виключити зі свого раціону жирні і солоні страви.

Рак грудей. Генетичний зв'язок - 15%. Ризик успадкувати мутуючі гени зростає, якщо кревний родич захворів у молодості. У деяких країнах жінкам, у чиїх родинах були хворі на рак, пропонують пройти генетичне обстеження.

На розвиток раку грудей впливає прийом гормональних ліків і контрацептивів, а також куріння і алкоголь. За дослідженням британських вчених, куріння винне більш ніж у чверті всіх смертей від раку в Англії. Вживання жінками алкоголю більше 80 грамів міцних напоїв або двох пляшок світлого пива частіше двох разів на тиждень, збільшує ризик хвороби на 7 %.