5 міфів про секс, у які потрібно давно перестати вірити

Для більшості з нас раннє розуміння сексуальності прийшло у вигляді випадкової суміші з фільмів, плутаних пояснень батьків та непристойних картинок, принесених однокласниками до школи.

В результаті багато з того, що ми знаємо про секс, є набір напівправди та міфів. І якщо в інших сферах життя міфи здатні бути цілком невинними, то коли справа доходить до репродуктивного процесу, можна наламати дров.

Сьогодні tochka розбирається із найпопулярнішими помилками про секс!

Міф 1. Секс спалює масу калорій та допомагає схуднути

Правда. Звичайно, ти спалюєш калорії, просто займаючись чимось. Але якщо тобі потрібне тренування, то секс не замінить похід у спортзал. Вчені з Університету Квебеку в Монреалі провели 


дослідження з 21 гетеросексуальною парою віком близько 20 років. Вони з'ясували, що жінки спалювали в середньому 69 калорій за 30 хвилин сексу (проти 213 за пів години бігу), а чоловіки спалювали в середньому 101 калорію (проти 276 під час легкого бігу).

Додамо до цього, що більшість людей займаються сексом не 30 хвилин, а ближче до п'яти хвилин, що робить коїтус ненадійною і нерозумною тактикою схуднення. Насправді найбільше збільшення частоти серцевих скорочень і артеріального тиску під час сексу відбувається приблизно на п'ятнадцять секунд під час оргазму. Однак після цього все швидко приходить у норму.

Міф 2. Розмір стопи відповідає розміру пеніса

Правда. Напевно, найпопулярніший міф серед дівчат, який залишається живучим довгі роки попри наукову освіту. Насправді ніяка частина тіла (нога, рука, вуха) не можуть говорити про розмір статевого члена. Під час 


дослідження 2002 року відділення урології та лікарні Святої Марії у Лондоні, виміряли статевий член в ерегованому стані у 104 чоловіків та порівняли з розміром їхнього взуття. Зрештою вони виявили, що "статистично значущої кореляції між розміром взуття та довжиною статевого члена в ерегованому стані не було".

Міф 3. Не можна завагітніти під час менструації

Правда. Ти можеш завагітніти, якщо займатимешся незахищеним сексом під час менструації. Такі випадки рідкісні, але вони є — все залежить від довжини циклу. У деяких жінок менструальні цикли коротші, а це означає, що у них і стадія овуляції настає раніше. Це, у поєднанні з тим фактом, що сперматозоїди можуть жити в тілі людини до 5 днів, означає, що при правильному виборі часу сперматозоїди можуть жити в жіночому організмі рівно стільки, щоб пережити цей період і запліднити яйцеклітину.

Додамо до цього ще один неймовірний факт – можна завагітніти, навіть якщо вже вагітна! Це називається суперфетація і відбувається, коли у вагітної жінки ще триває овуляція. Добре, що згідно з 


Міжнародною бібліотекою ClinMed, репозиторію та видавцю з відкритим доступом для медичних досліджень, було зареєстровано лише десять випадків суперфетації.

Міф 4. Устриці посилюють статеве збудження та покращують потенцію

Правда. За афродизіакальними властивостями їжі не стоїть жодної краплі науки. Те саме стосується шоколаду, гострого перцю та горіхів. Попри те, що були дослідження на тваринах (наприклад, у 


Журналі репродуктивної науки), які показали, що цинк в устрицях підвищує тестостерон та сексуальну компетентність у самців щурів, потрібні дослідження на людях, щоб довести зв'язок між їжею та сексуальним бажанням.

Міф 5. Чоловіки думають про секс кожні сім секунд, а жінки мало ним цікавляться

Правда. Якби чоловіки думали про секс кожні сім секунд, це означало б близько 8 000 разів на день! Насправді за 


даними Інституту Кінсі, 54% чоловіків думають про секс кілька разів на день, а 43% — кілька разів на тиждень.

Що стосується жінок, то вони можуть активно думати про секс рідше за чоловіків, але це не означає, що він їм малоцікавий. Згідно з тим же дослідженням Кінсі, 19% жінок думають про секс кілька разів на день, а 63% цікавляться ним кілька разів на тиждень.