Смертельна небезпека на найкращому пляжі: українців попередили

У Чорноморську, що на Одещині, попереджають про смертельний ризик на одному з найвідоміших українських пляжів. Міський голова Василь Гуляєв звернувся до населення із заявою про це.

Він повідомив, що, на жаль, зараз діє заборона на купання в морі, яку встановили військові. Він спростовує чутки серед місцевого населення про те, що в Одесі вже дозволили купатися.

За його словами, нещодавно в Одесі на засіданні військової адміністрації обговорювалася можливість відпочинку громадян на узбережжі. Василь Гуляєв вказав, що в Одесі розглядають варіант облаштування окремих пляжів, де є технічні споруди - так звані хвилеломи. Ці споруди були встановлені на деяких ділянках узбережжя Одеси у минулому столітті для запобігання зсувів. За словами Гуляєва, ці споруди стали корисними як засіб захисту від мін, адже вони дозволяють встановити захисні сітки.

В Чорноморську таких хвилеломів немає, тому хвилі можуть прибити міну в будь-який час. Гуляєв підкреслює, що через відсутність хвилеломів неможливо встановити сітки, і виникає багато питань, наприклад, як провести обстеження дна. Він закликає людей бути обережними і не входити в Чорне море.

Тим часом, на місцевому телеканалі, заступник голови Одеської обласної влади Роман Григоришин заявив, що з 1 червня можуть відкрити деякі пляжі. Він повідомив, що Одеська адміністрація в співпраці з військовими вже працює над цим. Він також зазначив, що будуть встановлені умови для роботи пляжів під час війни, і їх буде повідомлено до орендарів пляжів. Вони також працюють над картою з безпечними місцями для відпочинку.

Варто зазначити, що пляж у Чорноморську на Одеському узбережжі неодноразово отримував найвищу міжнародну нагороду - блакитний прапор Фонду екологічної освіти. Це свідчить про те, є вода на місцевому пляжу відповідає міжнародним стандартам якості.

Проте, незважаючи на небезпеку, мешканці Одеси вже масово відвідують пляжі і купаються, хоча вода в Чорному морі ще холодна. Військові раніше попереджали про небезпеку через міни та ворожі обстріли.

Орендарі вже почали блокувати деякі пляжі, облаштовуючи їх дерев'яним настилом, на якому вони встановлюють шезлонги та кафе. На узбережжі також вже працюють розважальні заклади, частина з яких має басейни.