Не жовтітиме та дасть великий врожай: ось чим найкраще підживити часник

Щоб отримати гарний врожай часнику, важливо вчасно підживити його та визначити причину жовтіння, якщо така з'явиться.

У Telegram-каналі "Дача. Сад та Город" розповідають про те, як правильно доглядати за часником.

Підживку часнику слід розпочати з моменту появи перших пір'їнок, а за сезон підживляти рослину мінімум тричі.

Перший раз - на стадії двох-трьох листочків, другий - через місяць після першої, а останній - під час формування цибулини від середини до кінця червня.

Для підживки використовуйте розчин сечовини (столова ложка на 10 літрів води) або деревний попіл, який розсипайте після поливу.

Якщо часник жовтіє, перевірте наступні причини: надлишок або нестача вологи, шкідники чи захворювання, або нестача поживних речовин та мікро- та макроелементів.

У разі заморозків, які можуть пошкодити стебла, обприскайте рослини спеціальними препаратами для відновлення.

Отже, для отримання високих врожаїв часнику та уникнення жовтіння, слід дотримуватись кількох порад щодо догляду:

  1. Підживка: Проводьте підживку часнику тричі за сезон - на ранніх стадіях розвитку, через місяць після першої підживки, та в період формування цибулини. Використовуйте розчин сечовини або деревний попіл для підгодівлі рослин.

  2. Полив: Правильний полив важливий для забезпечення оптимального зростання часнику. Недостатньо чи надмірно зволожений ґрунт може призвести до жовтіння рослин. Слідкуйте за станом ґрунту та поливайте часник відповідно до потреб.

  3. Боротьба зі шкідниками та хворобами: Регулярно оглядайте рослини на наявність шкідників та ознак хвороб. Вчасне виявлення та контроль проблеми можуть допомогти уникнути втрат урожаю.

  4. Захист від заморозків: Якщо часник постраждає від короткочасних заморозків, обприскайте його спеціальними препаратами для відновлення пошкоджених тканин.

Дотримуючись цих порад, ви зможете покращити якість врожаю часнику та забезпечити здорове та сильне росте рослин. Успіхів у садівництві!