Як без ваг визначити, чи є у вас зайва вага і на скільки потрібно схуднути

Головним параметром оцінки фігури і здоров'я є індекс маси тіла.

Виявляється, є й інші способи, які без ваг і додаткового зважування покажуть, чи є у людини зайва вага.

Такий показник, як вага, складно назвати стабільним.

В основному це пов'язано з тим, що він постійно коливається в залежності від набряклості, періоду циклу, фізичних навантажень і т.д., але якщо вам надбавка в 2-3 кілограми здається справжньою катастрофою, тоді треба це виправляти.

Як дізнатися без ваг, на скільки тобі потрібно схуднути

Іноді хочеться зважитися, щоб розуміти над чим треба працювати, але ваги є далеко не в кожному будинку.

Так, можна, звичайно, зробити це в гостях або в тренажерному залі, але тільки навряд чи вам сподобається той результат, який покажуть ваги, через те, що зважуватися треба натщесерце.

Тому дієтолог розповіла про інший більш ефективний спосіб дізнатися, чи треба вам худнути, чи ні.

Простий спосіб оцінки фігури полягає у співвідношенні росту та параметрів талії. 

Не всі знають про те, що розмір талії не тільки візуально виглядає красиво, але і відповідає за важливі медичні показники.

 Так, на талії може відкладатися вісцеральний жир, який може привести до ожиріння, проблем з серцем і судинами, цукрового діабету та інших хвороб.

Щоб зрозуміти, чи є у тебе зайва вага і небажані жирові відкладення, треба виміряти талію і поділити її на зростання. Наприклад, якщо розмір талії — 65 сантиметрів, а зріст — 170 сантиметрів, тоді треба зробити наступний розрахунок:

65:170 = 0,3823 або 38,23%.

Розшифровка значень співвідношення росту і талії

Після того, як ви дізналися співвідношення двох параметрів, треба вивчити таблицю значень, щоб зрозуміти, чи є у тебе зайва вага чи все в порядку. 

Так, значення показників виглядає наступним чином:

  • менше 35% — у даному випадку вважається, що вага дуже маленький, тому не завадило б дівчині добрати відсутні кілограми. Це може бути скориговано харчуванням і вправами на певну групу м'язів;
  • від 35 до 41,9% — такі показники означають, що представниця прекрасної статі дуже худенька і якщо її це влаштовує, то можна нічого не робити з вагою;
  • від 42 до 48,9% — стандартний показник ваги, який вважається для дівчини нормою;
  • від 49 до 53,9% — в даному випадку у людини є надмірна вага, тому треба щось робити, щоб досягти бажаного результату;
  • понад 54% — це небезпечний показник, який вказує на те, що можуть виникнути проблеми зі здоров'ям, якщо не позбутися від зайвих кілограмів.