Комаровський розповів, як полегшити біль у дитини при прорізуванні зубів

Кожна мама знає, як це боляче дивитись на страждання дитинки, коли у неї ріжуться зубки.

Батьки купують різні мазі для місцевого застосування, щоб хоч якось полегшити ці страждання крихітки. Євген Комаровський розповів, чи справді вони діють і як допомогти малятку.

Відомий педіатр Комаровський Є. О. дає такі поради, як допомогти дитині при прорізуванні зубів:

- Для зменшення свербіння в яснах потрібно використовувати прорізувачі – іграшки для чесання, заповнені всередині водою. Найкраще їх зберігати у холодильнику, оскільки холод буде діяти заспокійливо. Слід враховувати, що коли у малюка вже є зуб або кілька, ні в якому разі не можна давати йому в якості заміни іграшці моркву або яблуко, оскільки дитина може вдавитися.

- Не можна списувати на зуби всі можливі симптоми. Так, підвищення температури тіла більше 38° може говорити про наявність захворювання, наприклад, вірусної інфекції. Температуру потрібно збивати звичайними жарознижувальними, але відвідування педіатра при цьому обов’язкове.

- Для поліпшення стану дитини в період нічного відпочинку можливе застосування знеболюючих гелів, але педіатри схильні до використання свічок, мотивуючи свій вибір відсутністю в останніх барвників та інших добавок, здатних викликати алергічну реакцію. І звичайно, заздалегідь повинна бути консультація з лікарем.

НашаМама