Чим небезпечні для жіночого здоров’я каблуки вище 2,5 сантиметрів

Жіноча фертильність, як відомо, залежить від цілого ряду факторів, до якого зараховують і висоту каблука.

Як би це дивно не звучало, але каблук дійсно має вплив на здатність дівчини відтворити потомство. Вплив, зрозуміло, не прямий, але все одно такий факт не можна відкидати.

Відомий фахівець в цьому питанні, ортопед Майкл О’Ніл, вважає, що ідеальна висота каблука — 2,5 см, а все що вище — погано позначається на жіночій репродуктивній здатності. Подібної думки дотримується Британський медичний фахівець з фітнесу Даск Мой.

Проблема впливу висоти каблука на фертильність дівчини полягає в тому, що при носінні дуже високих каблуків, доводиться значно піднімати п’яту, а це зміщує центр ваги тіла вперед. Відповідно, хребту доводиться займати незручне положення для підтримання рівноваги, а це надає додатковий тиск на органи таза. Шкода очевидна — стиснення внутрішніх органів жінки не кращим чином позначається на її репродуктивній функції.

Фахівці відзначають прямий зв’язок висоти каблука і менструальних порушень. У жінки можуть з’явитися розлади циклу, болі та інші неприємності, причому в більшості випадків їх пов’язують з зовсім іншими причинами, а на каблуки уваги не звертають. І марно, оскільки саме защемлення внутрішніх органів (прямий наслідок носіння взуття на підборах) є досить серйозною причиною розвитку всіляких жіночих захворювань.

В принципі, будь-який каблук не може відрізнятися користю для здоров’я, але висота більше 2,5 см повинна якщо не насторожувати, то принаймні використовуватися не дуже часто. Молодим дівчина взагалі не рекомендується носити взуття на підборах — зростаючому організму потрібна свобода, а не скутість. На щастя сучасна мода дозволяє урізноманітнити гардероб і вибрати таке взуття, яке в подальшому не принесе серйозних проблем зі здоров’ям взагалі і з фертильністю зокрема. Тож якщо бачите дівчину на високих підборах — є такий же високий ризик, що з фертильністю у неї проблеми.

Жіночий світ