Як зменшити навантаження на печінку, якщо незабаром планується свято

Незабаром почнуться весняні свята, коли більшість людей вирушить за місто, щоб добре провести час на природі — перебувати у місті за наявності гарної погоди просто неможливо.

Але свята, як ми знаємо, крім позитиву, приносять і проблеми зі здоров’ям. Найбільше страждає печінка, на яку припадає основний удар з токсинів. Як саме не допустити передчасного руйнування або хоча б допомогти найважливішому органу впоратися з таким навантаженням? Давайте з’ясуємо.

Корегування меню

Якщо ви знаєте, що вже незабаром підете “шкідливо” відпочивати, почніть готуватися до цього дня за допомогою корегування меню: за тиждень до і весь тиждень після свят намагайтеся вести максимально здоровий спосіб життя. Для цього повністю виключіть смажені і жирні страви, намагайтеся обходитися без копченостей і великої кількості солі, і звичайно ж — ніякого алкоголю. Урізноманітніть меню нежирною білою рибою, оливковою олією і гарбузовим насінням, які містять речовини, що допомагають печінці відновитися. На самому ж заході намагайтеся не налягати на міцний алкоголь і гострі страви — так ви полегшите навантаження на орган, що й без цього страждає.

Зберігаємо водний баланс

Як відомо, вода необхідна завжди — важливо не допускати зневоднення, оскільки токсини виводяться тільки з урахуванням того, що ви щодня допомагаєте організму не втрачати вологу. Якщо вам складно випивати стандартні два літри, намагайтеся випивати не менше половини літра невеликими порціями протягом дня. Печінці буде набагато легше впоратися з потоком токсинів, якщо ви не забудете прихопити пляшечку негазованої води. Пам’ятаємо, що чай і кава, як і газовані напої, не можуть замінити звичайну чисту воду.

Більше активності

Організму легше підтримувати обмін речовин у активному стані, якщо ви щодня даєте йому фізичне навантаження. Зовсім не обов’язково цілодобово сидіти у спортзалі, вистачить і тривалої прогулянки у спокійному режимі. Це правило підходить не лише для тих днів, коли ви перевантажуєте печінку важкою їжею, але й у звичайний час. Разом з правильним харчуванням фізична активність дає просто неймовірні результати — печінка буде страждати набагато менше.

Будьте обережними з ліками

Багато людей не надають значення цьому моменту, проте приймання деяких препаратів може сильно вдарити по печінці, а ви можете навіть не зрозуміти причину. У свята ризик появи болю підвищується у кілька разів, тому з великою ймовірністю ви візьмете з собою знеболювальні препарати.

У жодному разі не вживайте болезаспокійливі засоби одразу ж після застілля, де був наявний алкоголь. Необхідно почекати не менше 12 годин.

Якщо біль турбує вас постійно, зверніться за консультацією до фахівця, який підбере м’який засіб, що не буде руйнувати клітини печінки і не викличе подразнення шлунку.

Жіночий світ