Ці 7 продуктів допоможуть покращити самопочуття за наявності депресії

Прояви депресії можна зменшити за допомогою вживання певних продуктів.

Їжа впливає на наш настрій по-різному. І з'являється дедалі більше досліджень про те, що дієта може боротися, запобігати або, принаймні, знижувати ризик розвитку депресії. Для цього у меню мають бути деякі продукти, інформує Ukr.Media.

Продукти, які допоможуть за наявності депресії

Банани

Завдяки вмісту у них поживних речовин, калію і триптофану, фрукти покращують настрій і профілактують розвиток депресії. Зокрема, амінокислота триптофан сприяє утворенню серотоніну — "гормону щастя". Альтернативними варіантами можуть бути ананаси та сливи, які також містять багато триптофану.

Авокадо

Суміш ненасичених жирних кислот, триптофану, вітаміну B6 і фолієвої кислоти особливо сильно стимулює утворення серотоніну.


Картопля і фенхель

Вони також стимулюють утворення серотоніну.

Шпинат

Як і інші зелені листові овочі, шпинат містить магній, який розслабляє і знімає занепокоєння. Бобові, горіхи і цільнозернові крупи також є цінними джерелами магнію.

Сухофрукти

Крім триптофану, фініки і інжир також містять багато магнію. Це робить вас стійкими до стресів і піднімає настрій.

Яйця

Амінокислоти та вітамін D у курячих яйцях сприяють антидепресивному ефекту. Інші продукти, що містять вітамін D, — твердий сир, жирна риба, печінка і гриби.

Лосось

Омега-3 жирні кислоти та вітаміни В6 і В12 змушують рибу діяти як природний антидепресант. Лляна олія і волоські горіхи також є гарними джерелами жирних кислот омега-3.

Перець чилі

Дуже гострі спеції викликають хворобливий подразник, завдяки якому виділяється більше ендорфінів. Гормони щастя, викликані перцем чилі, розслаблюють і покращують ваш настрій.