Причини, які допоможуть зрозуміти, чому надмірна доброта може отруювати життя

Доброта — не найкращий спосіб розташовувати до себе людей.

Доброта — це те, чого часом бракує нашому світу. З іншого боку, в надмірних кількостях вона може призводити до появи проблем. Психологи розповіли про те, чому часом погано бути занадто добрими, інформує Ukr.Media.

Ви почнете залучати маніпуляторів

Доброта — магніт не лише для добрих, але і для злих людей. Вони бачать в вас добро, тому починають користуватися вами. На добру людину набагато простіше натиснути і змусити робити те, що вона не хоче. Будьте гранично обережними і відповідайте позитивно на прохання тільки тих людей, які точно не будуть вами користуватися. Іншим потрібно навчитися давати негативну відповідь.

Брехня на порятунок

Занадто добрі люди часто брешуть. Вони просто не хочуть засмучувати інших, тому знаходять способи приховати неприємну правду. Багато людей на них за це ображаються і перестають спілкуватися, хоча насправді їх наміри чисті і позбавлені розрахунку. Якщо ви дуже добрі, навчіться говорити неприємну правду.

Доброта — дозвіл переступити через вас

Найчастіше люди порушують межі тих, хто добрий і м'який. Обурюйтеся з приводу порушення особистого простору і зухвалості. Тоді вас будуть поважати сильні особистості. Якщо ви будете добрі навіть з тими, хто витирає об вас ноги, вас перестануть поважати всі.

Добрі люди менш успішні

Вчені провели дослідження і співвіднесли два показники — доброту і фінансову успішність. Виявилося, що добрі люди набагато бідніші за тих, хто поводиться зухвало і нахабно. У чоловіків це помітно дуже чітко, а ось різниця у фінансовому успіху між злими і добрими жінками склала приблизно 4-6 %.

Очікування добряків не виправдовуються

Занадто добрі люди неправильно сприймають світ. Вони судять про нього по собі. Вони думають, що надмірна доброта принесе їм щастя, але це не так. Потрібно вміти бути і добрими, і злими, щоб вміти в потрібній обстановці показати зуби недоброзичливцям і змусити їх відступити.

Підозрілість

Люди звикли до того, що всі навколо злі. Зустрічаючи занадто добру людину, ми ненароком починаємо думати про те, що нас обманюють. Іноді добрими прикидаються, щоб отримати своє. Така практика дійсно існує, тому багато хто дуже насторожено ставляться до добряків.

Цінуйте щиру і чисту доброту інших людей. Поважайте і прагніть до взаємодії з тими, хто щиро щедрий і оптимістичний.