7 типів токсичних матерів, які залишають потворні шрами на душах своїх дітей

Так, як правило, наші мами – це найкращі і найулюбленіші люди в нашому житті, але, на жаль, такими виявляються далеко не всі.

Ростити і виховувати дітей – далеко не найлегше заняття, і, на жаль, в цьому світі не існує підручника, який розповів би нам, як досягти досконалості в цій справі.

Ми всі росли в різних сім’ях, і батьки виховували нас по-різному… І хоча в більшості своїй мами хотіли нам лише найкращого і вважали, що виховують нас правильно, далеко не завжди це дійсно виявлялося так.

Ми розповімо про деякі найбільш поширениі типи токсичних матерів. Це матері, які заподіюють біль і перетворюють життя дітей в пекло, як правило, навіть не помічаючи цього. Якщо вам не пощастило, і доля «нагородила» вас саме такою мамою, то, швидше за все, нанесені нею в дитинстві емоційні травми залишаються з вами і зараз, коли ви вже давно живете дорослим життям.

Отже, ось основні 7 типів токсичних матерів, які залишають незабутні шрами на душі дітей:

1. Контролююча мати

Це мати, яка прагне контролювати всі аспекти життя своєї дитини. Їй хочеться, щоб вона робила те, що вона йому сказала, в точності так, як сказала, і негайно.

І хоча їй може здаватися, що вона виховувала вас строго, але справедливо, попутно вона наробила купу помилок, заподіявши вам чимало емоційного болю. Швидше за все, злегка її за це недолюблюєте, хіба не так?

2. Інвазивна мати

Це мати, для якої чуже поняття особистого простору, і вона не розуміє, що таке особисті кордони. Вона постійно риється в ваших речах, прискіпливо розпитує про кожну дрібницю і вважає, що ви не окрема особистість, а частина єдиного організму під назвою «сім’я».

Така жінка вважає, що має право знати про вас все від початку і до кінця. Вона щиро не розуміє, як це деякі речі можуть бути особистими і стосуються лише вас, і вважає, що у дитини від мами не повинно бути ніяких секретів. Швидше за все, саме вона є причиною того, що ви не ведете (і ніколи не вели) щоденник, і намагаєтеся не надто докладно розповідати про своє особисте життя.

3. Мати, яка зневажає

Це мати, яка замість турботи про вас надасть перевагу турботі про власні інтереси. Вона явно не в захваті від того, що їй доводиться нести за вас відповідальність, і вона приділяє вам мінімально можливу увагу (а то не приділяє і її, переклавши турботу про вас на плечі когось ще).

Можливо, вона навіть любить вас, але по тій або іншій причині не приділяє уваги, в якій ви потребуєте. У матеріальному плані у вас може бути все, чого душа забажає, але все одно вам буде не вистачати емоційної прихильності. Нехтування може виражатися в самих різних формах – і ви чудово це знаєте. Швидше за все, саме тому в дорослому віці ви хапається мертвою хваткою за будь-якого потенційного партнера, який приділяє вам увагу.

4. Мати з нереалістичними очікуваннями

Це мати, яка вважає, що, раз ви її дитина, то повинні бути ідеальними – в усьому. Вона очікувала від вас лише найвищих оцінок в школі і завжди задирала планку своїх очікувань на недосяжну висоту.

Якщо ви не домагалися того, чого їй хотілося, то вона не вважала виправданням те, що ви намагалися з усіх сил, хіба не так?

5. Агресивна мати

Жити і рости з мамою такого типу, мабуть, найважче. Вона виходить з себе практично через кожну дрібницю. Ви ходите по будинку навшпиньках і намагаєтеся всіляко їй догоджати, але з часом починаєте усвідомлювати, що, як би ви не старалися, вона все одно ніколи не буде повністю задоволена.

У всьому, що йде в її житті не так, незмінно опиняєтеся винні ви, і вона раз по раз зганяє на вас свій гнів – усіма доступними їй способами.

6. Мати-нарцис

Це мати, яка вважає, що все в її житті має бути ідеально, і що навколишній світ крутиться лише навколо неї. До того ж вона поєднує в собі і багато рис інших токсичних типів матерів, описаних в цій статті.

Те, чого хоче вона, завжди виявляється незмірно важливішим за те, чого хочете ви. Вона відмінна актриса, і навколишні люди можуть вважати вашу сім’ю мало не ідеальною, але ви-то знаєте правду, хіба ні?

7. Мати, яка вимагає уваги

Це мати, сама потребує вашого нагляду. Кожен день вона приходить додому, вичавленоюдо останньої краплі, і єдине, чого їй хочеться – щоб її хтось вислухав і пошкодував. Та й приготування з прибиранням, як правило, лягають на ваші плечі. Діти, що ростуть з такою мамою, як правило, дуже швидко дорослішають.

Затишок