Чому періодичний біль посилюється взимку

Багато жінок помічають, що коли надворі холодно, менструальний біль та спазми можуть посилюватись.

Загалом це одне з найбільш дратуючих явищ, яке жінкам доводиться переживати щомісяця. Крім болю вони можуть відчувати перепади настрою, потяг до шкідливої їжі, тощо, пише Жіночий світ з посиланням на Times Now.

Ось кілька причин того, що в холодний сезон періодичні біль та спазми стають сильнішими:

Зневоднення. Зволоження дуже важливе для нормального функціонування організму. Взимку ми п’ємо менше води, оскільки не відчуваємо спраги в холодну погоду. Це може вплинути на кровотік і призвести до зростання тиску. Тому зневоднення може посилювати періодичні болі у жінок.

Знижена фізична активність. Взимку ми, як правило, проводимо більше часу вдома і значно менше гуляємо чи бігаємо. Дощ та сніг аж ніяк не сприяють бажанню вийти надвір і займатись фізичними вправами. Зниження рівня фізичної активності пов’язане з більшою кількістю симптомів ПМС, включаючи періодичний біль.

Збільшення тривалості менструації. Лікарі припускають, що взимку менструація триватиме довше, ніж протягом літнього сезону. Дослідження, опубліковане в 2011 році, виявило посилення секреції гормонів, збільшення частоти овуляції та скорочення циклів на 0,9 дня влітку порівняно з зимою. Це явище частіше помічають у жінок, які жили в теплих кліматичних районах, порівняно з тими, хто проживає у біль холодному кліматі.

Ось кілька простих способів, які можуть допомогти вам полегшити менструальний біль:

Вживайте корицю. Кориця широко застосовується для приготування зимових напоїв та страв. Також виявилось, що вона допомагає полегшити спазми. Встановлено, що вона допомагає зменшити біль, послабити менструальні кровотечі, а також нудоту та блювоту, які є побічними ефектами дисменореї.

Підтримуйте рівень вологи в організмі. Вживання достатньої кількості води допомагає покращити кровотік та ослабити біль.

Правильно харчуйтесь. Взимку ми часто вживаємо більше алкоголю, особливо під час свят. Це може посилити періодичний біль. Намагайтесь зробити свій раціон максимально поживним та здоровим, щоб уникнути цього.

Теплі компреси. Прикладайте теплі компреси до місць, де ви відчуваєте біль, це може допомогти його ослабити.

Рухайтесь. Ви можете виконувати легкі вправи прямо вдома, скажімо, зайнятись йогою. Це допоможе вам зменшити спазми, які викликають менструальні болі.